Po intensywnych opadach śniegu służby energetyczne a także strażacy nadal usuwają skutki zerwanych
Zerwany kabel energetyczny. Prąd zabił krowę

Po intensywnych opadach śniegu służby energetyczne a także strażacy nadal usuwają skutki zerwanych linii czy przewróconych drzew i konarów. We Frydrychowicach (gmina Wieprz) w jednym z gospodarstw z powodu zerwanego kabla energetycznego zginęła krowa.

W ostatnich dniach z powodu intensywnych opadów, pod wpływem mokrego i ciężkiego śniegu, strażacy z powiatu wadowickiego odnotowali kilkaset interwencji związanych z usuwaniem szkód związanych z zerwanymi liniami energetycznymi czy konarami drzew. Niektóre z nich skończyły się tragicznie.

W poniedziałek (23.01) służby ratunkowe otrzymały informację o zerwanym kablu energetycznym w jednym z gospodarstw przy ulicy Bukowej we Frydrychowicach (gmina Wieprz). Jak się okazało, kabel spadł nieszczęśliwie, bo na blaszany garaż i pomiędzy wybieg dla zwierząt. Pech chciał, że przechodząca krowa weszła w przewody i prąd poraził ją śmiertelnie.

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Andrychów, druhów ochotników z OSP Frydrychowice, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu pogotowia energetycznego.

Nikt inny na szczęście nie ucierpiał.

 

(MG)
(zdjęcia: OSP Frydrychowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Wadowice z prądem 2023-01-25 16:59
Nie byłem 5 dnni bez prądu 16:45 wrucil prąd ale poniżył TAURON będę pisał o rekopesate teraz.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.