Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 66-letni mężczyzna,
66-latek wpadł z nielegalnymi papierosami

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 66-letni mężczyzna, w miejscu zamieszkania przechowuje nielegalne papierosy. Przez ich wprowadzenie na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości około 7000 złotych.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z wadowickiej komendy, w toku prowadzonych przez siebie czynności ustalili,  że mieszkaniec powiatu posiada w miejscu zamieszkania wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

W środę (18.01) policjanci potwierdzili informację. Podczas przeszukania posesji w gminie Wadowice zabezpieczyli 5800 sztuk papierosów bez wymaganej przepisami akcyzy. Funkcjonariusze oszacowali, że Skarb Państwa straciłby około 7000 złotych, gdyby te wyroby tytoniowe trafiły na rynek – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego.

Zgodnie z artykułem 65 § 1 kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.
 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 gonzo 2023-01-24 11:06
też mi afera
Cytować
+4 #2 CIekawe 2023-01-24 11:27
Ciekawe czy milicja ma kiedykolwiek ludzki odruch widzą takiego biednego panda w podeszłym wieku który musi sobie jakość radzić nie robi nikomu krzywde a ci mu niszczą życie bo tak i ch...
A widza takie kalusia obajtka tuska czy innych oszustów i nic bo tak i chu...
Nie mówiać już o dzieciach które teroryzuja szukając woreczkó strunowych albo o kobietach które biją bo są słabsze .
A do żula na ławce milicjant nie podejdzie meeeh wstyd nie ma prawa w tym kraju
Cytować
+2 #3 ed 2023-01-24 14:14
Szkoda że nie dożywocie. CO ZA KRAJ. Mi Pan z Wadowice/Andryc hów D.Z jest winny 150 000. Wszystko udokumentowane. Milicja nawet nie przyjęła zgłoszenia ...bo to nie ich sprawa. Ale byli tak dobrzy i poradzili, żebym znalazł jeszcze z pięć osób poszkodowanych i wspólnie założyli sprawę cywilną. A tutaj gość za parę wagonów fajek może dostać 3 lata. Polska Pana ZIobry.
Cytować
+2 #4 gucio 2023-01-25 11:10
no tak zlodzieje z ,,wjeskiej,, nie lubia konkurecji
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.