Sporo zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników gasiło spory pożar drewnianego domu w
Poddasze drewnianego domu spłonęło doszczętnie. Trwa ustalanie przyczyn pożaru

Sporo zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników gasiło spory pożar drewnianego domu w Marcyporębie (gmina Brzeźnica). Mimo szybkiej akcji ratowniczej, spłonęło całe poddasze budynku. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

W sobotę (21.01) wieczorem służby ratunkowe poinformowane zostały o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy świętego Marcina w miejscowości Marcyporęba (gmina Brzeźnica). Na miejsce zadysponowano sporo strażaków zawodowych i druhów ochotników z powiatu wadowickiego jak i z krakowskiego, w sumie kilkanaście zastępów.

Akcja nie była łatwa z powodu braku prądu i wody. Trwała blisko pięć godzin. Niestety nie udało się uratować poddasza budynku. Doszło też do spalenia części elewacji sąsiedniego budynku. Straty są spore. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

(PK)
(zdjęcia: Daniel Dębiński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Cyrk 2023-01-23 16:59
Jak nie było prądu na pewno nie zwarcie elektryczne tylko zapalenie się sadzy w kominie.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.