Blisko 200 mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłods
Zmotoryzowani Mikołaje po raz czternasty częstowali słodyczami

Blisko 200 mikołajów w barwnym motocyklowym korowodzie dotarło na wadowicki rynek. Rozdawali najmłodszym słodycze i pozowali ze swoimi pięknymi maszynami do zdjęć. Po raz czternasty odbyła się, ciesząca się od lat sporym powodzeniem, akcja Motomikołaje, w tym roku wspierała Oliwiera z Wadowic.

Pogoda na szczęście dopisała i barwny korowód blisko 200 zmotoryzowanych Mikołajów przyjechał w niedzielę (4.12) od Dworku Mikołaja w Wadowicach na Plac Mickiewicza w Andrychowie a potem na  wadowicki Plac Jana Pawła II: już po raz czternasty, z inicjatywy motocyklistów z klubów Riders of FlamesUnique Bikers Wadowice odbyła się akcja Motomikołaje.

Przebrani za Mikołajów motocykliści dzięki zaprzyjaźnionym firmom i partnerom rozdawali najmłodszym słodycze, prezenty i gadżety. Pozowali również do zdjęć i pokazywali wszystkim zainteresowanym swoje maszyny. Dorośli mieli co oglądać a dzieciaki miały sporo radości, śmiechu i słodyczy. Furorę robił też poczciwy trabant i udekorowane świątecznymi akcentami inne samochody.

Dla motocyklistów taka akcja to zakończenie sezonu a przy okazji pretekst, by zrobić coś dla innych. Takie akcje cieszą, bo nie ma nic przyjemniejszego, niż ludzie ogarnięci jakąś pasją, którzy spontanicznie i bezinteresownie pragną się nią podzielić z innymi, mając w dodatku przy tym sporo frajdy przy okazji łamiąc stereotypy o motocyklowych "dawcach". Motocykliści przyciągnęli na wadowicki rynek sporo osób. Po godzinie 13:00 rozjechali się do swoich domów. Korowód wsparła też ekipa Turbopomocy

W tym roku podczas akcji odbyła się kwesta dla cierpiącego na SMA Oliwiera Komana z Wadowic. Chętnych do wrzucania pieniędzy do puszek nie brakowało, przygotowano tutaj kiermasz z ciastami i innymi słodkościami.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.