W związku z trwającymi pracami przy przebudowie sieci wodociągowej i drenażu ujęcia pod rzeką Skaw
Wymiana rury pod Skawą. Sporo mieszkańców będzie bez wody

W związku z trwającymi pracami przy przebudowie sieci wodociągowej i drenażu ujęcia pod rzeką Skawą, mieszkańcy Jaroszowic, Zaskawia, Kleczy Dolnej i Górnej, Barwałdu Dolnego i Rokowa będą pozbawieni dostaw wody.

Jak już informowaliśmy, od marca tego roku trwa duża inwestycja przy Wadowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, w miejscu potocznie zwanym przez mieszkańców "na pompach". Na zlecenie Wód Polskich i gminy Wadowice przebudowywana jest tutaj sieć wodociągowa i drenaż pod Skawą a także budowana jest przepławka dla ryb i rynna dla kajakarzy. Przepławka  umożliwi pokonanie tego odcinka przez  przez migrujące ryby w górę Skawy zaś kajakarze nie będą musieli wychodzić z kajaka i przenosić go przez stopień wodny.

Prace są już mocno zaawansowane. Niestety w związku wymianą rury pod rzeką, kilka tysięcy mieszkańców Wadowic i okolic będzie pozbawiona dostaw wody.

W związku z wymianą przez firmę zewnętrzną wodociągu pod rzeką Skawą w dniu 28 listopada (poniedziałek) w godzinach od 8:00 do 16:00 nastąpi przerwa w dostawie wody  do posesji położonych w Jaroszowicach, Zaskawie, Klecza Dolna i Górna, Barwałd Dolny, Roków – poinformowało w swoim komunikacie Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Podczas wznowienia dostawy wody może nastąpić chwilowe zmętnienie wody.

Nie wszystkim jednak budowa przepławki i rynny podoba się. Głównie chodzi o sporą wycinkę drzew w tym miejscu.

Zniszczono kolejne urokliwe miejsce naszego miasta - tym razem Wody Polskie za zgodą burmistrza Kalińskiego wycięły drzewa przy „wodospadzie” na Skawie. W tym miejscu od dawna projektowana była przepławka dla ryb, ale czy skala tej wycinki musiała być aż tak duża? Czy teren zostanie po wybudowaniu przepustu przywrócony do stanu poprzedniego? Trudno powiedzieć. Gdy byłem burmistrzem, dbaliśmy o takie sprawy. Tworzyliśmy parki i tereny zielone, nie niszczyliśmy ich. Obecnie nad Skawą planowane są absurdalne inwestycje - autostrady, obwodnice, komendy, areny. To co mamy najcenniejszego zniszczy facet z Łączan i grupa wspierających go radnych. Zostanie asfalt i KFC – napisał w marcu tego roku na Facebooku rozgoryczony były burmistrz Wadowic a obecnie radny Mateusz Klinowski.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 Ed 2022-11-25 18:40
Klinowskiemu nigdy nic się nie podoba co zrobią inni, taka jego rola. I nie jest to post chwalący obecnego burmistrza, bo za wiele do chwalenia nie ma. Ale pan Mateusz jest po prostu urodzonym opozycjonistą i w naturze ma bycie na nie.
Cytować
+12 #2 mika 2022-11-25 20:12
bardzo czesto zamykaja wode,a wzamian ani zlotowki mniej przy placeniu rachunku.z powodu braku wody musze isc do sklepu i wydac pieniadze za zakup wody.za kazde zamkniecie wody powinni zwrocic pieniadze.przel icznikiem powinno byc z uzycie wody w ciagu dnia przeliczajac na cene wody mineralnej.dzie kuje
Cytować
+4 #3 Kozak 2022-11-25 20:55
Wodociągi mogą zakręcić wodę na 24 godziny bez podania przyczyny czytajcie umowy
Cytować
+7 #4 mika 2022-11-26 16:33
zgadzam sie z kozakiem,ale czesto zamykaja wode na wsi,w kierunku kalwari z powodu awari.
Cytować
+4 #5 mika 2022-11-27 16:47
jutro tz.28.11.2022 tez brak wody na odcinku wadowice-kalwar ia od 8 do minium 16 godz.
Cytować
+2 #6 olki 2022-11-28 10:18
Jak na razie woda jest, oby nie zmienili terminu i o tym nie powiadomili.
Cytować
+2 #7 Pies 2022-11-30 13:15
Cytuję Ed:
Klinowskiemu nigdy nic się nie podoba co zrobią inni, taka jego rola. I nie jest to post chwalący obecnego burmistrza, bo za wiele do chwalenia nie ma. Ale pan Mateusz jest po prostu urodzonym opozycjonistą i w naturze ma bycie na nie.

Ten "Pan" Mateusz jak to napisałeś, to zwykły gnom po zbyt dużej ilośc trawska i nic więcej. Awanturnik, kłamca, oszust i debil. Amen. To nie jest żaden opozycjonista tylko zwykły sorosowski zadymiarz. A sierściuch z Kochanowskiego, autobusowy bankrut włazi mu bez mydła i jeszcze się tym chwali.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.