Ważny komunikat dla mieszkańców. Sanepid stwierdził, że woda z wodociągu w miejscowości Woźniki (
Uwaga! Woda z kranów w Woźnikach niezdatna do picia

Ważny komunikat dla mieszkańców. Sanepid stwierdził, że woda z wodociągu w miejscowości Woźniki (gmina Tomice) jest niezdatna do picia.

W związku z decyzja Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Wadowicach, Gminny Zakład Komunalny w Tomicach poinformował, że woda z wodociągu w miejscowości Woźniki (gmina Tomice) jest niezdatna do spożycia.

W związku z powyższym ujęcie zostało wyłączone z eksploatacji, a zapewnienie dostaw wody do celów porządkowych i sanitarnych zostało zrealizowane z sieci wodociągowej w Witanowicach stanowiącej zastępcze źródło zaopatrzenia. Dostawa wody przeznaczonej do spożycia zostanie zrealizowana przez podstawienie beczki z wodą przy ujęciu tj przy ulicy Źródlana 1.

W chwili obecnej trwają intensywne prace polegające na zwiększeniu dezynfekcji sieci wodociągowej w celu usunięcia zanieczyszczeń, a następnie będzie prowadzone płukanie sieci – informuje Urząd Gminy Tomice w swoim komunikacie.

O odwołaniu zakazu mieszkańcy Woźnik zostaną powiadomieni odrębnym komunikatem.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.