Wadowiccy policjanci przedstawili siedem zarzutów 43-latkowi z Krakowa, który włamał się i okradł k
Okradał plebanie, wpadł w ręce policji

Wadowiccy policjanci przedstawili siedem zarzutów 43-latkowi z Krakowa, który włamał się i okradł kilka plebani w powiecie wadowickim oraz województwie śląskim. Jego łupem padło ponad 23 tysiące złotych. Działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary.

Na początku marca tego roku Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do plebanii w gminie Spytkowice. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca po uprzednim podważeniu zamka w drzwiach, przedostał się do wnętrza budynku i ukradł ponad 5800 złotych.

Na  podstawie przeprowadzonych na szeroką skalę czynności operacyjno-śledczych jak również uzyskanego monitoringu z wizerunkiem sprawcy, policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za popełnione przestępstwo. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że sposób działania sprawcy był identyczny jak w przypadku innych podobnych zdarzeń, do których doszło w okresie od października ubiegłego roku do marca br. na terenie gmin: Spytkowice, Wadowice oraz Andrychów, a także województwa śląskiego – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W toku prowadzonych czynności kryminalni z Wadowic wytypowali aż 7 podobnych zdarzeń. Sprawca włamał się do dwóch plebanii w województwie śląskim, skąd ukradł również pieniądze. Łączna wartość strat wyniosła ponad 17 tysięcy złotych. Dodatkowo czterokrotnie usiłował się włamać do innych plebanii, jednak swojego celu osiągnął, z  uwagi na to, iż został spłoszony.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy  przedstawili 43-letniemu mieszkańcowi Krakowa łącznie 7 zarzutów (w tym kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem). Kodeks karny za to przestępstwo  przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach  recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-6 #1 NiePrawda 2022-09-23 18:32
43 latek? Z Krakowa? Hmmm, brzmi znajomo. Niedawno jeszcze padły Wadowice łupem 40 latka z Krakowa tyle, że tamten po pierwsze polował na dużo większą kasę a po drugie był naćpany permanentnie.
-6 #2 Olo 2022-09-23 19:05
Nie ma co komentować kanapka w akcji.A teraz usuń mój komentarz i wyłącz je . Jesteś większym zerem niż myślałem.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.