Wadowicki sanepid przeprowadził badania i stwierdził, że woda dostarczana w Rzykach (gmina Andrychów)
Sanepid zabronił picia wody z wodociągu w Rzykach

Wadowicki sanepid przeprowadził badania i stwierdził, że woda dostarczana w Rzykach (gmina Andrychów) przez tutejszą spółkę wodną nie nadaje się do picia.

Zarząd Spółki Wodnej nr 1 w Rzykach poinformował, że w wyniku badań przeprowadzonych przez Powiatowa Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wadowicach stwierdzono, że woda z wodociągów w Rzykach (gmina Andrychów)  nie nadaje się do spożycia przez ludzi i może być używana wyłącznie do celów sanitarnych takich jak spłukiwanie toalet, działań naprawczych, przeciwpożarowych czy porządkowych (np. mycia podłóg)

W celach naprawczych zostało przełączone tymczasowe zasilanie wody z wodociągu Andrychów, które gwarantuje wodę  zdatną do picia.

Do osób, do których woda z andrychowskiego wodociągu nie dociera, została tymczasowo przygotowana woda w beczkowozie, który znajduje się na osiedlu Młocki Górne przy restauracji "Na szlaku smaku".

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Zlotaalga 2022-09-23 21:09
Pewnie odra przedostala sie do wodociagow i rurami slizga sie do kranikow????! I co teraz ...zakaz zblizania sie do kranu?????
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.