Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę z Andrychowa, który kilkukrotnie dzwonił na numer alarmowy
Pijany 32-latek wydzwaniał pod numer 112 informujac o fałszywych alarmach. Szybko wpadł w ręce policji

Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę z Andrychowa, który kilkukrotnie dzwonił na numer alarmowy powiadamiając służby ratunkowe o fałszywym zagrożeniu. Jak się okazało, w alkomat wydmuchał 3,6 promila.

We wtorek (20.09) służby ratunkowe kilkukrotnie interweniowały na osiedlu przy ulicy Olszyny w Andrychowie. Ktoś dzwoniąc na numer alarmowy poinformował o zagrożeniu związanym z wybuchem butli gazowej. Przybyli na miejsce strażacy zawodowi z JRG Andrychów nie potwierdzili takiego zagrożenia.

Policja zainteresowała się jednak dzwoniącym i szybko ustaliła jego personalia. Jak się okazało, 32-latek z Andrychowa trzykrotnie dzwonił na numer 112 informując o zagrożeniu wybuchu butli z gazem na ulicy Olszyny, Krakowskiej i Daszyńskiego.

Jak poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, mężczyzna  był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 3,6 promila. Dowcipniś trafił na izbę wytrzeźwień. Odpowie teraz przez sadem za wykroczenie jakim jest wywołanie fałszywego alarmu.

Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny w kwocie nawet 1500 złotych.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 oo 2022-09-21 15:30
ooo jakies hackingi dziwne komenatrze ale tak sie konczy jak sie jaj nie ma ;P i daje robić kalusiowy i płaskiemu ;)
Cytować
+1 #2 max 2022-09-21 15:46
Jak Olszyny, to tam wiadomo jakiej nacji dużo ;)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.