Policjanci z powiatu wadowickiego wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prowad
Kolejne wspólne służby policjantów i strażaków na Jeziorze Mucharskim

Policjanci z powiatu wadowickiego wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób.

Mieszane patrole w miejscach rekreacyjnych to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Mundurowi w takich miejscach edukują wypoczywających i reagują na wszelkie negatywne zjawiska na wodzie i terenach przybrzeżnych. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i zapobiec utonięciom.

Dlatego w środę (14.09)  i piątek (16.09) policjanci z Posterunku Wodnego Policji w Świnnej Porębie wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, wykorzystując motorowe łodzie służbowe prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Funkcjonariusze przeprowadzili też ćwiczenia związane z koordynacją działań ratowniczych i znajomości topografii zbiornika.

Połączenie patroli, to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy obu służb, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.