Synoptycy zapowiadają w naszym powiecie w najbliższym czasie spore opady deszczy, którym towarzyszyć
Połowa września z niepewną pogodą. Zapowiadają deszcz i grad.

Synoptycy zapowiadają w naszym powiecie w najbliższym czasie spore opady deszczy, którym towarzyszyć będą burze z wiatrem z porywami do 55 km/h. Miejscami może też spaść grad.

Jak informują IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w naszym regionie, również na terenie powiatu wadowickiego, od  czwartkowego (15.09) popołudnia prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami może wynieść od od 25 do 35 milimetrów. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 55 km/h. Lokalnie może też spaść grad.

Tradycyjnie już uczulamy, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez silny wiatr poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Wichura może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 ciekawe 2022-09-15 11:56
Ciekawe czy zmyje piasek z 4 zim :P
Ps. Zauważył ktoś że dopiero na koniec wakacji urząd miejski wysłał ludzi do koszenia trawy :P hah ale paradoks :P
Cytować
+2 #2 kalus czyta :D 2022-09-16 09:22
Cytat:
Ciekawe czy zmyje piasek z 4 zim :P
Ps. Zauważył ktoś że dopiero na koniec wakacji urząd miejski wysłał ludzi do koszenia trawy :P hah ale paradoks
Ale jaja czy ktoś wczoraj zauważył .
Po tym komentarzu wieczorem jeździła myjka po wadowicach haha
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.