Nie żyje Jerzy Rojek, były więzień polityczny, działacz NSZZ "Solidarność", działacz społeczny i
Odszedł Jerzy Rojek

Nie żyje Jerzy Rojek, były więzień polityczny, działacz NSZZ "Solidarność", działacz społeczny i jedna z barwniejszych postaci gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Smutna wiadomość dla lokalnej społeczności. Zmarł Jerzy Rojek, były więzień polityczny i działacz NSZZ "Solidarność" huty "Baildon" w Katowicach. Przez lata mieszkał w Kalwarii Zebrzydowskiej, w ostatnim czasie zaś w Wysokiej.

Szefował Obywatelskiej Organizacji Strażniczej Watch Dog, przez co otrzymał przydomek "Wściekły pies", wydawca "Katakumb Kalwaryjskich w których nie bał się wyrażać swojego zdania o rządzących. Swego czasu był  niepokornym ale i bardzo barwnym mieszkańcem gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Swego czasu zasłynął dopisaniem sprayem nazwiska generała Jaruzelskiego na kalwaryjskim pomniku, peerlowskiej pamiątki propagującej komunizm, za co został ukarany mandatem. Złożył też wniosek aby podjąć działania zmierzające do usunięcia tego monumentu.

Mimo doświadczenia przez los, zawsze pogodny, życzliwy drugiemu człowiekowi i chętny do ciekawej rozmowy.

Zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w domu, w którym mieszkał. Miał 69 lat.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Obserwator30 2022-09-11 17:10
RIP
Cytować
+6 #2 szkiełko i oko 2022-09-11 18:01
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.