Wkrótce w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się tygodniowe obchody wielkiego odpustu ku czci Wniebowzi
Wkrótce w Kalwarii wielki odpust

Wkrótce w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się tygodniowe obchody wielkiego odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP. Tegoroczne uroczystości będą miały szczególny wymiar, 19 sierpnia minie 20 lat od ostatniej wizyty św. Jana Pawła II w sanktuarium i jego modlitwy zawierzenia Maryi.

W niedzielę (14.08) w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczynają się tygodniowe obchody wielkiego odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP. Uroczystości rozpocznie msza święta o godzinie 15:00 i procesja Boleści Maryi. W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej Msze św. w bazylice będą celebrowane według porządku niedzielnego. Po każdej z nich będą poświęcane zioła i kwiaty.

Czwartek (18.08) jest tradycyjnie poświęcony modlitwie za misje i misjonarzy. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana na placu przed bazyliką. Podczas Eucharystii kazanie wygłosi o. dr Narcyz Kilmas OFM, posługujący w Ziemi Świętej.

Kulminacja obchodów nastąpi w piątek (19.08) o godzinie 15:00 rozpoczną się nieszpory przy Domku Matki Bożej. Modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Francesco Patton OFM, kustosz Ziemi Świętej. Następnie wyruszy tradycyjna procesja Pogrzebu Maryi, po jej zakończeniu będzie sprawowana msza święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.Podczas procesji wierni wysłuchają rozważań opartych o fragmenty homilii św. Jana Pawła II, którą wygłosił 20 lat temu w sanktuarium.
   
W sobotę (20.08) odbędzie się tradycyjny Dzień Młodych pod hasłem „Cały Twój”. Podczas wieczornego nabożeństwa o godzinie 18:00 przy ołtarzu polowym, wzorem św. Jana Pawła II, młodzież dokona zawierzenia swojego życia Maryi. Następnie będzie sprawowana msza święta, której będzie przewodniczył bp Janusz Mastalski w koncelebrze bernardynów, którzy w tym roku przyjęli święcenia kapłańskie. Jest to dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Na godzin 20:00 zaplanowano przed bazyliką koncert Małej Armii Janosika.
    
Centralne obchody będą miały miejsce w niedzielę (21.08). O 6:30 przy kościele Grobu Matki Bożej będzie celebrowana msza święta, a po liturgii wyruszy procesja Wniebowzięcia Maryi do bazyliki. O 11:00 przy ołtarzu polowym będzie sprawowana suma pontyfikalna pod przewodnictwem Ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 NB Rafał 2022-08-07 17:01
Aktualnie nie ma Kościoła i wszystkiego co z nim związane: https://truegods.blogspot.com/2018/01/podstawy.html
Tu jest wszystko o Liturgi(Eucharysti):https://truegods.blogspot.com/2021/12/przypomnienie-o-liturgi.html
Tu jest wszystko o dzisiejszym Uroczystym Święcie Teofani i Wymienienia Bogów:https://t ruegods.blogspo t.com/2022/08/u roczyste-swieto -teofanii-i-wym ienienia.html
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.