Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Gorzeń Górny (gmina Wadowice) doszło do zderzenia dwóch samo
Wypadek na krajówce w Gorzeniu. Rannych 7 osób, na drodze lądował śmigłowiec LPR

Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Gorzeń Górny (gmina Wadowice) doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jeden z nich stanął w ogniu. Poszkodowanych zostało aż 7 osób. Na miejsce wezwano także śmigłowiec LPR.

W niedzielę (12.06) około 7:30 rano na drodze krajowej nr 28 w Gorzeniu Górnym (gmina Wadowice) w okolicach pizzerni Czartak, doszło do czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych, volvo i skody. Oba pojazdy zostały mocno uszkodzone, jeden z nich stanął w ogniu.

Kierujący samochodem volvo, jadąc od strony Suchej Beskidzkiej z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zdarzenia z samochodem marki skoda – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Jaroszowice, OSP Koziniec Centrum, policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował na jezdni. W zdarzeniu brało udział 8 osób, aż 7 z nich zostało poszkodowanych w tym dwójka dzieci.

Zajęli się nimi ratownicy z ZRM i śmigłowca LPR. 10-letnie dziecko zostało przetransportowane drogą lotniczą do krakowskiego szpitala, drugie dziecko  karetką do szpitala w Oświęcimiu. Pozostałe osoby poszkodowane trafiły do szpitali w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej.

Obaj kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Droga w tym miejscu przez długi czas była zablokowana.

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Andrzej Dębiński, Michał Radwan)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Ted 2022-06-12 11:21
Da się przejechać?
Cytować
-9 #2 timiii 2022-06-12 20:11
dobrze ze borygo przezyl
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.