Synoptycy z IMiGW zapowiadają w naszym regionie burze oraz spory wiatr.
Synoptycy straszą burzami w naszym regionie

Synoptycy z IMiGW zapowiadają w naszym regionie burze oraz spory wiatr.

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają w piątek (20.05) po południu i wieczorem w naszym regionie, również w powiecie wadowickim, burze, którym będą  towarzyszyć opady deszczy od 10 do nawet 25 milimetrów.

Może też mocno powiać: prognozowane są porywy wiatru początkowo do 70 do 80 km/h a w nocy do 90 i 100 km/h. Miejscami może też spaść grad.


Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 BP 2022-05-22 18:14
Prognoza się nie sprawdziła
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.