Policjanci z komisariatu policji w Jordanowie zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, kt
Ukradł z ciężarówki 130 litrów paliwa

Policjanci z komisariatu policji w Jordanowie zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który włamał się do samochodu ciężarowego z którego skradł 130 litrów paliwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, w których przyznał się do winy oraz zapłacił pokrzywdzonemu za poniesione szkody.

Do zdarzenia doszło początkiem marca tego roku w miejscowości Osielec (powiat suski), obok boiska sportowego. Użytkownik samochodu ciężarowego przygotowywał jak każdy kierowca pojazd do drogi. Kiedy uruchomił silnik zauważył, że wskazówka paliwa pokazuje bardzo małą ilość oleju napędowego. Sprawdzając wlew zauważył, że jest on wyłamany i ktoś wypompował ze zbiornika paliwo. Wartość poniesionej szkody pokrzywdzony wycenił na kwotę 1100 złotych.

W toku dochodzenia, jordanowscy kryminalni zajmujący się sprawą wytypowali jako sprawcę 37-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. 37-latek usłyszał 6 maja zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawca przyznał się do kradzieży. By zrekompensować pokrzywdzonemu straty, postanowił zapłacić mu za poniesione szkody. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności ale z uwagi na postawę sprawcy kara zapewne będzie łagodniejsza – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej.

Mundurowi apelują do właścicieli pojazdów, by nie pozostawiać ich w miejscach ustronnych lub nieoświetlonych. Zwracajmy też uwagę na osoby obce, które interesują się zaparkowanym pojazdem. Jeśli mamy podejrzenia co do próby dokonania przestępstwa, informujmy o tym policję. Można takie podejrzenia zgłaszać anonimowo.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.