Tragedia w słowackich Tatrach. 39-letni mieszkaniec gminy Andrychów zginął spadając z Łomnicy.
39-letni mieszkaniec naszego regionu zginął w słowackich Tatrach

Tragedia w słowackich Tatrach. 39-letni mieszkaniec gminy Andrychów zginął spadając z Łomnicy.

We wtorek (3.05) rano słowaccy ratownicy z Horskiej záchrannej služby zostali poinformowani o wypadku do jakiego doszło w słowackich Tatrach. 39-letni mężczyzna spadł z Łomnicy.

Grupa Polaków wybrała się na Przełęcz Łomnicką. Wszyscy oprócz niego zdecydowali się zjechać kolejką linową, on chciał zejść pieszo. Po kilku metrach poślizgnął się i upadł. Świadkowie zobaczyli go leżącego bez ruchu w Łomnickiej Przełęczy – poinformowali ratownicy Horskiej záchrannej služby.

Na miejsce wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Niestety stwierdzono zgon mężczyzny. Jego ciało zostało przetransportowane do Starego Smokowca.

39-latek był mieszkańcem naszego powiatu, z gminy Andrychów, druhem ochotnikiem w OSP Sułkowice Bolęcina.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 berek 2022-05-04 18:51
Przełęcz Lomnicka jest poniżej Łomnicy(szczyt) .Chyba byli na Łomnicy a nie na przełęczy .Lomnicky stit i Lomnicke sedlo.To ne to samo
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.