W związku ze śmiercią Michała, Adama i Aleksandra, trzech turystów, którzy zginęli w weekend w Tat
Burmistrz Tomasz Żak ogłosił żałobę na terenie gminy Andrychów

W związku ze śmiercią Michała, Adama i Aleksandra, trzech turystów, którzy zginęli w weekend w Tatrach, burmistrz Tomasz Żak ogłosił dwudniową żałobę na terenie gminy Andrychów.

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami regionu. Trzech mieszkańców gminy Andrychów, młodzi i pełni życia ludzie, zginęło w Tatrach. Trwa wyjaśnianie jej okoliczności.

Zobacz: Tragiczne wieści z Tatr. Odnaleziono ciała trzech turystów z gminy Andrychów
Zobacz: Po tragedii w Tatrach płyną kondolencję

Wszyscy byli dobrymi znajomymi:  Michał Kruczała z Andrychowa, Adam Wnęczak z Sułkowic i Aleksander Kowalczyk z Roczyn. Góry były ich pasją i propagowali je w swoim środowisku.

W związku z tragedią, burmistrz Andrychowa ogłosił dwudniową żałobę na terenie gminy.

W związku z tragiczną śmiercią trzech mieszkańców naszej gminy, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak ogłosił żałobę na terenie gminy Andrychów.Żałoba będzie obowiązywać w dniach 13 - 14 stycznia br. Władze gminy składają kondolencje Rodzinom zmarłym – poinformował Urząd Miejski w Andrychowie.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-17 #1 Wyborca 2022-01-10 13:11
A kiedy żałoba po Pisie ?
Cytować
+5 #2 Co za ciul 2022-01-10 13:26
Cytuję Wyborca:
A kiedy żałoba po Pisie ?

Zamknij się bezmózgowcu!
Cytować
+15 #3 Rysiek 2022-01-10 14:13
Ludzie wspolczujcie rodzinom a nie robcie posmiewiska mlodzi ludzie zgineli
Cytować
+2 #4 Wyborca 2022-01-10 15:18
Oni tam nie powinni być złamali prawo górskie, to ich ryzyko . Co dziennie umiera 600, 700 osób dla nich nie ma współczucia
od winnych ich śmierci.
Cytować
+15 #5 bodzio 2022-01-10 15:26
Kondolencje dla rodziny . Niestety do tragedii przyczynili się sami poszkodowani a szczególnie ich przewodnik . Zdaniem służb słowackich nie miał uprawnień taterniczych do wejścia na Gerlacha . Potwierdzają to także polscy taternicy wskazując na nieodpowiedzial ny wybór drogi wejścia na szczyt w warunkach zimowych wymagający stosowania specjalnych technik alpinistycznych do których pokrzywdzeni nie byli przygotowani . Wielka tragedia która nie powinna się zdarzyć .
Cytować
-1 #6 . piotr 2022-01-10 17:26
Cytuję bodzio:
Kondolencje dla rodziny . Niestety do tragedii przyczynili się sami poszkodowani a szczególnie ich przewodnik . Zdaniem służb słowackich nie miał uprawnień taterniczych do wejścia na Gerlacha . Potwierdzają to także polscy taternicy wskazując na nieodpowiedzialny wybór drogi wejścia na szczyt w warunkach zimowych wymagający stosowania specjalnych technik alpinistycznych do których pokrzywdzeni nie byli przygotowani . Wielka tragedia która nie powinna się zdarzyć .


Czy masz na to jakiekolwiek dowody by osądzać kogoś, że poszedł w celu zarobowym a nie umówili się z kolegami by podjąć próbę aby wejść tamtędy na szczyt? Nie osądzaj!
Cytować
+9 #7 WIĘCEj INFORMACJI 2022-01-10 19:09
"HZS, czyli Słowacki odpowiednik TOPR podał właśnie więcej szczegółów dotyczących tej tragedii. Z niewiadomych przyczyn turyści wybrali niezalecaną zimą drogę przez tzw. Wielicką Próbę. Jest to klasyczna droga podejścia w warunkach letnich, jednak zimą staje się poważną pułapką, m.in. dlatego przewodnicy nie prowadzą nią o tej porze roku klientów. Dlaczego Wielicka Próba jest tak niebezpieczna zimą? Ze względu na strome pola śnieżne i skalne płyty, które są bardzo słabo asekurowalne, lub w ogóle. Ze względu na ten fakt droga ta jest odradzana zimą.

Cały zespół związany był liną w odległościach około 7 metrów od siebie. Najprawdopodobn iej na skutek utraty równowagi przez jedną osobę, cały zespół spadł 300 metrów do Gerlachowskiego Kotła, zatrzymali się na wysokości około 2160 m n.p.m. Każdy wyposażony był w odpowiedni sprzęt wspinaczkowy, jednak raki jednego z turystów były już mocno zużyte i nie nadawały się do bezpiecznego użytkowania. Szczególnie w tak stromym i wymagającym terenie."

https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/analiza-tragedii-pod-gerlachem-hzs-podalo-szczegoly,4331
Cytować
+7 #8 Gość 2022-01-10 20:04
Tutaj pełna informacja Słowackich służb:
https://www.facebook.com/hzs.sk/posts/289821249852814
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.