Policjanci z ogniwa patrolowo–interwencyjnego wadowickiej komendy zatrzymali w Tomicach do kontroli dro
5 lat więzienia grozi mu za jazdę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci z ogniwa patrolowo–interwencyjnego wadowickiej komendy zatrzymali w Tomicach do kontroli drogowej kierowcę, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, który kierował samochodem bez aktualnych badań technicznych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu tuż po godzinie 16:00 w Tomicach, policjanci służby prewencyjnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach jego danych personalnych okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do września 2022 roku. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że samochód ma elektronicznie zatrzymany dowód rejestracyjny z powodu braku badań technicznych, co oznaczało, że 24-latek dopuścił się nie tylko przestępstwa, ale popełnił również wykroczenie w związku, z którym policjanci sporządzili dokumentację celem przeprowadzenia czynności wyjaśniających w tej sprawie – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzanymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-4 #1 Oko 2022-01-10 09:29
Brawo , zabrać dożywotnio takiemu debilowi prawo jazdy i do paki na pięć lat,tylko wysokie jary może odstraszą tych morderców drogowych ,karać i egzekwować płacenie nałożonych mandatów ,komornicy do zdecydowanej pracy
Cytować
-3 #2 Roman G 2022-01-10 13:08
Cytuję Oko:
Brawo , zabrać dożywotnio takiemu debilowi prawo jazdy i do paki na pięć lat,tylko wysokie jary może odstraszą tych morderców drogowych ,karać i egzekwować płacenie nałożonych mandatów ,komornicy do zdecydowanej pracy

Ale za co ? Przecież nic nikomu nie zrobił. Nie spowodował wypadku.
Cytować
-1 #3 Tomasz 2022-01-10 15:12
Ale mógł
Cytować
+3 #4 ObserwatorR 2022-01-10 15:36
Wszystko byłoby okej niech przepis obowiązuje tylko wszystkich, a co z Najsztubem, Kraśko itp.
Kto ma władzę pieniądze i jest popularny przepisy no nie obowiązują i to jest wielki ból.
Cytować
-2 #5 Andrzej 2022-01-10 17:36
I bardzo dobrze tempic takich debili
Cytować
0 #6 PAWEŁ 2022-01-10 22:44
A może by lepiej zamiast zabierać prawko (bo kierowca i tak wsiądzie) kursy reedukacyjne i blokada alkoholowa (w przypadku pijanych) zauważ ktoś dostaje zakaz ma w niego wyj... I jeździ ale jeśli dostanie tzw druga szanse i odbędzie kursy plus dostanie jakąś blokadę to trudniej mu będzie czyn popełnić. Zakazu sądowego nikt się nie boi bo dopóki ma wszystko ok i jeździ przepisowo to tylko przy rutynowej wpadnie ale też nie zawsze :)
Cytować
+1 #7 Xyz 2022-01-11 08:03
Oczywiście Paweł masz rację po co utrzymywać takiego za pieniądze podatników w więzieniu jak można inaczej to załatwić.Ale z drugiej strony to nie brakuje takich komuchów jak panowie którzy zamieścili komentarze wcześnie.Karac karać z guwnem zmieszać tak macie podejście jak i autorzy tych przepisów
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.