Tak jak zapowiadano, na linię kolejową nr 117 na odcinku między Wadowicami a Bielskiem powróciły poc
Na tory między Wadowicami a Bielskiem wróciły pociągi. Uważajcie na przejazdach!

Tak jak zapowiadano, na linię kolejową nr 117 na odcinku między Wadowicami a Bielskiem powróciły pociągi. Warto więc uważać na przejazdach, bo sporo kierowców lekceważy znaki a spotkanie z ciężką maszyną zazwyczaj źle się kończy. Uważajcie!

Tak jak zapowiadano, od soboty (11.09) do 14 października na linię kolejową nr 117 na odcinku między Wadowicami a Bielskiem powróciły pociągi, podobnie jak między Kalwarią Zebrzydowską Lanckoroną i Płaszowem. Na odcinku między Wadowicami a Kalwarią Zebrzydowską Lanckoroną kursuje Zastępcza Komunikacja Autobusowa zaś ruch pasażerski pociągów na tym odcinku linii kolejowej nr 117 jest wstrzymany. Nie oznacza to jednak, że nie mogą na nim pojawić się pociągi sieciowe, remontowe czy naprawcze.

Niestety sporo kierowców lekceważy znaki i mimo dosyć mizernej częstotliwości kursowania komunikacji kolejowej w naszym powiecie, dosyć często na przejazdach dochodzi do kolizji samochodów ze składami. Nieostrożność, pośpiech i brawura kierowców to przyczyna 99% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Niezatrzymywanie się przed znakiem STOP, ignorowanie czerwonych świateł, omijanie zamkniętych, wjeżdżanie pod opadające rogatki, czy też wjeżdżanie na przejazd bez możliwości zjazdu – to najczęstsze przyczyny tragedii. Wystarczy popatrzeć na ostatnie kolizje z pociągami w powiecie wadowickim: wszystkie z nich to lekceważenie znaku STOP przez kierujących samochodami. spotkanie z kilkuset tonową maszyną zawsze źle kończy się dla auta i jego kierowcy.

Warto więc uważać i zatrzymywać się przed KAŻDYM przejazdem kolejowym bez względu czy jest to przejazd z rogatkami czy zarośnięty i zapomniany przejazd wyposażony jedynie w krzyż św. Andrzeja i znak STOP. Zawsze może dojść do awarii urządzenia czy zawiedzie czynnik ludzki. Kilka sekund nas nie zbawi...


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-8 #1 Maka paka 2021-09-13 21:10
Pociagi potrzebne są ja kudełki w dupie.
Cytować
0 #2 M. 2021-09-15 17:48
Powinno się rozwijać transport kolejowy pod kątem ułatwień podróży dla osób z niepełnosprawno ściami, transportu rowerów. Powinno się także przenosić także ciężar transportu z tirów na pociągi.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.