Powstała petycja skierowana do Ministra Infrastruktury, której celem jest zwrócenie uwagi na istnieją
Jest petycja do ministra aby poprawić dojazd do Krakowa przez Skawinę

Powstała petycja skierowana do Ministra Infrastruktury, której celem jest zwrócenie uwagi na istniejące problemy komunikacyjne na trasie pomiędzy Krakowem i Skawiną. Jej autor chce bezpośredniego połączenia autostrady A4 z obwodnicą Skawiny w ciągu drogi krajowej nr 44.

Ta informacja z pewnością zainteresuje wszystkich stojących codziennie w korkach pomiędzy Krakowem a Skawiną, w tym również mieszkańców naszego powiatu, którzy pracują w stolicy województwa, bądź jeżdżą tam na zakupy.

Powstała petycja skierowana do Ministra Infrastruktury, której celem jest zwrócenie uwagi na istniejące problemy komunikacyjne na trasie pomiędzy Krakowem i Skawiną. Jej autor prosi ministra  o podjęcie działań zmierzających do poprawy sytuacji, tj. wybudowanie nowego połączenia pomiędzy Krakowem a Skawiną, a dokładnie o budowę bezpośredniego połączenia autostrady A4 (południowej obwodnicy Krakowa) z obwodnicą Skawiny (w ciągu drogi krajowej nr 44).


Takie rozwiązanie pozwoliłoby ominąć wąską ulicę Skotnicką w Sidzinie oraz mogłoby wyeliminować niepotrzebny, a uciążliwy, ruch tranzytowy poruszający się obecnie ulicami Skawiny (ulice Krakowska, Mickiewicza, Piłsudskiego), ulicami Osiedla Tyniec (ulice Bogucianka i Bolesława Śmiałego), Osiedla Opatkowice (Taklińskiego i Petrażyckiego) oraz Sidziny i Kobierzyna (ulice Prażmowskiego, Wrony i Działowskiego).

Uczynienie zadość tej petycji leży w interesie publicznym ww. jednostek samorządu terytorialnego, ich mieszkańców oraz wszystkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie Województwa Małopolskiego – uważa autor petycji.

Droga ta musiałaby powstać na terenie obu gmin, a żadna z nich poza zabezpieczeniem rezerw terenowych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, z uwagi na brak środków finansowych, nie planuje budowy takiego połączenia. Dlatego wnioskodawca prosi o pomoc Ministra Infrastruktury, tym bardziej że docelowo to połączenie drogowe również miałoby status drogi krajowej.

Petycja dostępna jest w sieci TUTAJ.

Z uwagi na chęć dotarcia do jak największej liczby mieszkańców Małopolski i Śląska, korzystających z tej drogi, autorzy rozpoczęli również zbieranie podpisów w formie tradycyjnej – papierowo. Wszystkich chętnych do pomocy w zbieraniu podpisów w wersji papierowej autor zaprasza do współpracy.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Mieszkaniec 2021-07-29 18:52
Nie wiem jak to jest ale w normalnym kraju zjazd z autostrady ma pierwszeństwo a w tym samochody stoją na pasie awaryjnym żeby zjechać z autostrady . Po prostu niekompetentni ludzie pracują w takich instytucjach nepotyzm polityczny .
Cytować
+1 #2 Mieszkanka Skawiny 2021-07-30 11:47
Ale w którym miejscu A4zjeżdżając z niej i włączając się do ruchu na innej drodze masz pierwszeństwo? Nie tylko nie przed Skawiną, ale też nie ma pierwszeństwa,g dy zjeżdża się na Wieliczkę, na Modlniczkę, itd. Fakt, że tam łatwiej się włączyć do ruchu, bo jest pas rozbiegowy. Ale zjazd przed Skawiną (w obu kierunkach) jest w beznadziejnym, gdy chodzi o widoczność, miejscu - przed wiaduktem. Najlepiej byłoby, gdyby obwodnicę Skawiny połączyć z obwodnicą Krakowa w innym miejscu, a nie przez DK 44.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.