Na skrzyżowaniu remontowanej ulicy Lwowskiej z Wojtyłów i Aleją Matki Bożej Fatimskiej wylano już p
Leje się asfalt na Lwowskiej. Kierowcy odetchną na skrzyżowaniach

Na skrzyżowaniu remontowanej ulicy Lwowskiej z Wojtyłów i Aleją Matki Bożej Fatimskiej wylano już pierwszą warstwę asfaltu. Zabrano się też za drugie skrzyżowanie, z Sienkiewicza i Cichą. Jednocześnie trwa układanie kostki na "woonerfowej" części ulicy. Kierowcy odetchną.

Od stycznia tego roku trwa II etap remontu ulicy Lwowskiej, tym razem na odcinku od wadowickiego rynku do skrzyżowania ulicy Poprzecznej i Legionów. Wybudowano tu spore rondo, kładzione są krawężniki i nowe chodniki. Wcześniej wykonano prace podziemne związane z kanalizacją.

W tym tygodniu budowlańcy rozpoczęli układanie kostki brukowej na "woonerfowowym" odcinku. We wtorek (27.07) po południu rozpoczęto wylewanie asfaltu na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z ulicą Wojtyłów i Aleją Matki Bożej Fatimskie. Poprawki w tym miejscu trwały również w środę (28.07) po południu. Równocześnie zaczęto także kłaść pierwszą warstwę asfaltu na drugim skrzyżowaniu, z ulicą Sienkiewicza i Cichą.

 

Kierowcy powinni odetchnąć, bo przejazd przez te skrzyżowania w końcu nie będzie przypominał jazdy po poligonie. Ruch na pewno też zostanie przez to usprawniony. Wielu kierujących z niecierpliwością jednak czeka na położenie kostki i otwarciu przejazdu ulicą Lwowską między  skrzyżowaniami. Objazd ulicą Sienkiewicza i zamknięty w tym miejscu ruch dają się we znaki i powodują spore korki.

Prace związane z remontem ulicy Lwowskiej mają zakończyć się do 30 listopada 2021 roku, ale jest szansa, że stanie się to wcześniej. Po całym remoncie Lwowska - centralna ulica w naszym mieście, ma się zmienić nie do poznania i stanie się wizytówką Wadowic. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji .  Koszt prac to blisko 15 milionów złotych, z czego aż 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD. Sam pomysł remontu ulicy jak i projekt powstał jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Wow 2021-07-28 18:36
Szybko sprawnie i przed czasem brawo
Cytować
+4 #2 Migiusz 2021-07-28 18:54
W tej sytuacji rodzi się pytanie- Czym odetchną kierowcy?!
Cytować
-36 #3 Kierowca 2021-07-28 19:00
Jako kierowca z wieloletnim stażem stwierdzam iż pod względem inwestycji drogowych to Burmistrz Kaliński i cały jego zespół nie mają sobie równych: zawsze temat ogarnięty konkretnie zarówno pod względem czasu jak i jakości.
Cytować
+5 #4 Adrian 2021-07-28 20:20
To co pod ziemią wymienione to zawsze na plus to im oddam, ale tego spuszczania się na d kawałkiem zbędnego ornamentu ulicznego i polbruku nie rozumiem, to jest budowlany ekwiwalent walnięcia sobie kolumn doryckich przed blokiem z wielkiej płyty, albo dywanu zamiast tynku n ścianie, zbędne, drogie w budowie i utrzymaniu i służące absolutnie nikomu.
Cytować
+11 #5 Asfalt 2021-07-28 21:19
Nie ma jak gorący asfalt i beton, ten zapach gumy, przyjemnie zwłaszcza w upał nowe trendy wyciąć wszystko zalać betonem PL
Cytować
+5 #6 Bachu 2021-07-28 21:39
Litości. Mieszanke mineralno-bitum iczną, potocznie asfalt się rozkłada, a nie leje.
Cytować
+3 #7 olo 2021-07-29 09:14
Cytuję Bachu:
Litości. Mieszanke mineralno-bitumiczną, potocznie asfalt się rozkłada, a nie leje.

ale to czyta prosty lud, już o piszącym tu artykuły nie wspominając - więc jak by było, że rozkładają MMA to by się zlecieli, że w klatce będzie bitka :)
Cytować
+6 #8 Pseudo-Wirus2 2021-07-29 13:17
Same betony i asfalt aż miło usiąść w upalne dni na ławce i oddychać świeżym powietrzem :D Same betony zero zieleni w tym mieście! Drzewa dają cień i ochłodę a tu drzew prawie wogóle :eek: Tylko beton i asfalt który podnosi temperaturę w mieście!
Cytować
+2 #9 Osa 2021-07-29 15:37
Chyba w żadnym mieście nie ma tak różnej struktury wyłożonej na ulicach jak w Wadowicach.
Wygląda to jakby ubodzy krewni robili drogi w centrum i co było pod ręką to wykorzystali.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.