Synoptycy ostrzegają przed burzami, ulewnym wietrze oraz intensywnych opadach i gradzie w naszym regioni
Synoptycy ostrzegają przed burzami. Rozesłano alert RCB

Synoptycy ostrzegają przed burzami, ulewnym wietrze oraz intensywnych opadach i gradzie w naszym regionie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców alert ostrzegający przed zagrożeniem.

Synoptycy ostrzegają przed burzami w środę (28.07) po południu oraz w czwartek (29.07) w nocy i poranek. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 do 40 milimetrów oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami może też spaść grad.

Również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców województwa małopolskiego i sześciu innych województw SMS z alertem.

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 korektor 2021-07-29 11:26
Jak wygląda ulewny wiatr?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.