Nietypowa interwencja we Frydrychowicach. Strażacy i karetka zostały zadysponowani do lasu, gdzie na ma
Leżący na masce terenówki mężczyzna postawił strażaków na nogi

Nietypowa interwencja we Frydrychowicach. Strażacy i karetka zostały zadysponowani do lasu, gdzie na masce zaparkowanej terenówki leżał mężczyzna, z którym nie było kontaktu. Co się okazało?

We wtorek (27.07) przed godziną 16:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o tym, że w lesie w rejonie ulicy Zarzecze we Frydrychowicach (gmina Wieprz) znajduje się terenowy samochód, na masce którego leży osoba i nie ma z nią kontaktu.

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Andrychów, JRG Wadowice oraz druhów ochotników z OSP Frydrychowice i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Kiedy służby dotarły na miejsce okazało się, że mężczyzna zaparkował samochód w lesie i... zasnął na masce pojazdu. Osoby, które na niego natrafiły kilkukrotnie próbowały nawiązać z nim kontakt, lecz bezskutecznie dlatego wezwały pomoc.

 

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze. Warto jednak pochwalić postawę tych młodych osób, które odpowiednio zareagowały – podkreślają strażacy z OSP Frydrychowice.

Nie warto więc pozostawać obojętnym w takich sytuacjach, szybka reakcja może uratować czyjeś zdrowie albo nawet życie.

(MG)
(zdjęcia: OSP Frydrychowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 yanek 2021-07-28 11:06
widać człowiek zero problemów w życiu jak takie spanie ma, tylko pozazdrościć
Cytować
+6 #2 kris 2021-07-28 12:35
Chciał sobie chłopina w spokoju,na łonie natury, na świeżym powietrzu pospać i nawet tu go obudzili ;) XD
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.