Jak podsumowali wadowiccy strażacy, ostatnie, burzowe dni były bardzo dla nich pracowite. Zarówno stra
Pogoda dała się we znaki strażakom. Ponad 180 interwencji w ostatnim czasie

Jak podsumowali wadowiccy strażacy, ostatnie, burzowe dni były bardzo dla nich pracowite. Zarówno strażacy zawodowi jak i druhowie ochotnicy interweniowali w związku z usuwaniem skutków nawałnicy ponad 180 razy.

Jak poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, ostatni dni były bardzo pracowite dla strażaków: w związku z wystąpieniem burz, intensywnych opadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru, w okresie między 9 a 19 lipca strażacy Państwowej Straży Pożarnej i członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wadowickiego interweniowali łącznie ponad 180 razy.

Działania ratownicze związane były głównie z udrażnianiem zalanych przepustów, studzienek oraz wypompowywaniem wody z budynków, piwnic i posesji, a także usuwaniem powalonych drzew oraz konarów, które blokowały przejezdność dróg, bądź stwarzały zagrożenie. We wskazanym okresie zabezpieczano także osuwisko ziemne oraz uszkodzone dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych.

W akcjach udział wzięły łącznie 82 pojazdy i 284 strażaków PSP oraz 207 samochodów i 1058 członków OSP z terenu powiatu wadowickiego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.