Na ulicy Długiej w Ryczowie (gmina Spytkowice) doszło do wypadku z udziałem pijanego motorowerzysty. I
Pijany motorowerzysta rozbił się na drodze w Ryczowie. Wezwano do niego śmigłowiec LPR

Na ulicy Długiej w Ryczowie (gmina Spytkowice) doszło do wypadku z udziałem pijanego motorowerzysty. Interweniowały służby  w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W środę (21.08) po godzinie 22:00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku, do którego doszło na ulicy Długiej w Ryczowie (gmina Spytkowice)

Kierujący motorowerem nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy słupek – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Ryczów, patrol policji, Zespół Ratownictwa Medycznego a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak się okazuje, kierujący jednośladem był pijany.

Z uwagi na jego stan upojenia, nie było możliwe wykonanie przez policjantów badania na zawartość alkoholu. Została mu pobrana krew – dodaje rzeczniczka wadowickiej policji.

Jak się dowiadujemy, mężczyzna miał prawie 3 promile. Został przetransportowany do szpitala.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 yanek 2021-07-22 10:07
no i to jest gość, i jeszcze skuterkiem jechał, a kierowca audi z ronda miał pół promila i o bożym świecie nie wiedział
Cytować
+5 #2 Milo 2021-07-22 11:17
Powinni go podwójnie obciążyć kosztami akcji ratunkowej odebrać motorower i oprócz kosztów akcji ratunkowej dowalić 20tysiecy na poczet poszkodowanych w wypadkach drogowych. Tylko tak wyeliminujemy pijanych kierowców
Cytować
0 #3 Sebi 2021-07-22 20:27
Nie dostosował braku promili do warunków drogowych chyba.
Cytować
+1 #4 yanek 2021-07-23 10:17
Cytuję Milo:
Powinni go podwójnie obciążyć kosztami akcji ratunkowej odebrać motorower i oprócz kosztów akcji ratunkowej dowalić 20tysiecy na poczet poszkodowanych w wypadkach drogowych. Tylko tak wyeliminujemy pijanych kierowców


ale nikt przez niego nie został poszkodowany więc dlaczego ma płacić na takich? to tak jakbyś musiał płacić na ofiary gwałtów tylko dlatego że masz fiuta...
Cytować
+2 #5 yanek 2021-07-23 10:18
po prostu warunki drogowe się nie dostosowały na prędkości pojazdu...
Cytować
0 #6 Krzysztof 2021-07-23 16:39
Jacusiu , czy to znowu ty rozwaliłęś słupek betonowy ?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.