Na drodze krajowej nr 44, w okolicach pechowego skrzyżowania z droga w kierunku Wadowic samochód cięż
Utrudnienia na krajówce, ciężarówka wypadła z drogi. Po remoncie skrzyżowania skończą się takie zdarzenia?

Na drodze krajowej nr 44, w okolicach pechowego skrzyżowania z droga w kierunku Wadowic samochód ciężarowy wypadł z drogi i zablokował się na pasie zieleni. Kierowców czekały utrudnienia. GDDKiA planuje wkrótce remont krzyżówki, skończą się takie zdarzenia?

We wtorek (20.07) kierujący samochodem ciężarowym drogą krajową nr 44 w Nowych Dworach (gmina Brzeźnica), jadący w stronę Skawiny miał pecha. W okolicach skrzyżowania z drogą w kierunku Wadowic, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i zatrzymał się "łamiąc" zestaw na chodniku, pasie zieleni oraz częściowo na pasie jezdni.

Na szczęście nic nikomu si ęnie stało. Na miejscu interweniowała policja oraz służby, które zajęły się wyciągnięciem samochodu. Kierowców jadących tym odcinkiem czekały utrudnienia.

To kolejne groźne zdarzenia w tym miejscu. Niestety często dochodzi tutaj do wypadków czy kolizji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wkrótce ma zamiar przebudować to skrzyżowanie. Jak już informowaliśmy, niedawno został wydany ZRID czyli zezwolenie na jego rozbudowę. Aby poprawić widoczność i upłynnić ruch wybudowany zostanie lewoskręt od strony Krakowa w drogę powiatową. Budynek zasłaniający widoczność zostanie rozebrany. Wloty drogi powiatowej i gminnej będą przesunięte i umieszczone naprzeciwko siebie. Powstanie obustronny chodnik. Te zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników.  Prace mają zostać wykonane w przyszłym roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Mieszkaniec 2021-07-20 10:21
Wystarczy zwolnić i po problemie .
Cytować
+7 #2 PL 2021-07-20 11:08
Powód jak zawsze ten sam - prędkość. Cisnął ile ogranicznik puszcza od strony Zatoru, do tego łuk, ślisko po deszczu i pewnie dodatkowo ktoś wyjeżdzający z podporządkowane j od Wadowic albo mu wyjechał, albo chciał wyjechać. Efekt widać na zdjęciach... i wyobraźmy sobie, że na chodniku byłaby mama z dziećmi.
A teraz kilka zdań poważnie: przebudowa skrzyżowania pomoże jedynie wyjeżdzającym z podporządkowane j drogi gminnej, gdzie wyjazd w każdą ze stron jest ruletką. Wyjazd z drogi powiatowej w prawo nie jest szczególnie utrudniony, o ile jadący od strony Zatoru tylko nieznacznie przekraczają dopuszczalną prędkość. Wyjazd z drogi powiatowej w lewo po przebudowie będzie istotnie trudniejszy niż dzisiaj, bo będzie trzeba przeciąć dodatkowo pas do skrętu od strony Brzeźnicy.
PS: Pozdrawiam zaciętego motocyklistę ze głośnym tłumikiem, który co drugi wieczór uważa, że w Brzeźnicy ma swój lokalny Nurburgring. Obyś tylko w drodze na "tamten świat" nie zabrał więcej żyć niż swoje.
Cytować
+1 #3 Anka 2021-07-20 17:59
Na tym odcinku DK44 mało kto stosuje się do obowiązujących prędkości. Pędzą z górki od Kossowej, aż do Brzeźnicy. W tym miejscu bardzo często stoją osoby, które chcą skręcić do sklepu lub przejść do niego przez jezdnię. Widząc ich kierowcy zaczynają hamować i tak to się kończ ;) Policji nigdy na tym odcinku nie widziałam, chyba że przy zdarzeniu;)
Cytować
0 #4 Mieszkanka 2021-07-21 00:24
Zgadzam się. Przebudowa nic nie zmieni.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.