Nad regionem przeszła spora burza. Niestety ucierpiała Kalwaria Zebrzydowska: doszło do pożaru od pio
Pożar od pioruna, zalane ulice i piwnice. Kalwaria ucierpiała w ulewie

Nad regionem przeszła spora burza. Niestety ucierpiała Kalwaria Zebrzydowska: doszło do pożaru od pioruna, zalało ulice i piwnice. Strażacy cały czas interweniują w związku z usuwaniem szkód.

Taj jak zapowiadali synoptycy, we wtorek (22.06) po godzinie 18:00 nad regionem przeszła spora ulewa. Jak to bywa w takich przypadkach, obfite opady spowodowały sporo szkód, głównie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na ulicy Rólki piorun uderzył w przyłącze energetyczne budynku mieszkalnego, doszło do pożaru instalacji, na szczęście nie ucierpiał dom. Ogień ugasiły zastępy strażaków z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z OSP Kalwaria Zebrzydowska. Interweniował też patrol policji.

Z kolei na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej doszło do podtopienia piwnicy i kotłowni, podobnie jak na ulicy  Kolejowej gdzie ucierpiała także  piwnica. Tu interweniowali strażacy z OSP Brody.

Taka pogoda może się utrzymać w ciągu najbliższych dni. Upały będą przerywane intensywnymi opadami.

(MG)
(zdjęcia: Patryk Knapczyk)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Xxxhju 2021-06-22 21:54
Gdzie przeciwnicy szczepień? Przecież to wiadomo że w dom w który uderzył piorun zamieszkiwały osoby zaszczepione. Unikasz szczepienia boska ręką Cie ochroni przed Covidem ale z burzą już sobie słabo radzi.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.