Rząd poinformował o łagodzeniu kolejnych obostrzeń na wakacje. Zobaczcie szczegóły.
Drukuj
Rząd łagodzi obostrzenia na wakacje

Rząd poinformował o łagodzeniu kolejnych obostrzeń na wakacje. Zobaczcie szczegóły.

Podczas czwartkowej (10.06) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali  o kolejnym znoszeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Od 13 czerwca  więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach. Zajęte będzie mogło być 50% miejsc. Od 26 czerwca - 75%. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.

Od 26 czerwca koncerty i inne wydarzenia na obiektach sportowych będą mogły się odbywać z limitem 50% zajętych miejsc. Otwarte zostaną także kluby i dyskoteki z limitem do 150 osób. W lokalach gastronomicznych limit zajętych miejsc zostanie zwiększony do 75%.

Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko covid-19. Również od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie dwóch aut w Dąbrówce. Jedna osoba poszkodowana

Załamanie pogody, na drogach już tworzą się utrudnienia

Zakończyły się prace rozbiórkowe budynku oddziału zakaźnego starego szpitala. Starostwo zapowiada jednak kolejne

To już raczej definitywnie koniec letniej pogody. Przygotujcie bluzy i kurtki

Napad w sklepie pod parkiem. Policja szuka sprawcy