Jak podała PAP, jeden z dwóch podejrzanych o morderstwo dwóch osób w Stryszowie, do jakiego doszło w
Areszt dla mordercy dwóch osób ze Stryszowa

Jak podała PAP, jeden z dwóch podejrzanych o morderstwo dwóch osób w Stryszowie, do jakiego doszło w grudniu ubiegłego roku, został tymczasowo aresztowany. Postawiono mu zarzuty. Sprawa jest rozwojowa.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa , jedna z dwóch podejrzewanych o zabójstwo w Stryszowie osób, została tymczasowo aresztowana i postawiono mu zarzuty prokuratorskie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty pozbawienia życia dwóch osób. Drugi z oskarżonych ma być dopiero dowieziony do Wadowic.

Prokuratura określa sprawę  jako "wielowątkową" i bada okoliczności dotyczące też innych podejrzewanych osób.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę 5 grudnia 2020 roku. Służby ratunkowe otrzymały informację o potężnym pożarze w jednym z domów w Stryszowie w pobliżu drogi powiatowej Stryszów - Barwałd. Zadymienie było widać z daleka.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z okolicznych OSP, w sumie 11 zastępów. Akcja gaśnicza z powodu gęstego dymu była utrudniona. Dwie osoby poniosły śmierć w zdarzeniu: 53-letni mężczyzna oraz 58-letnia kobieta, jego siostra. Trzecia osoba trafiła z obrażeniami ciała (rany kłute) do szpitala.

Jak wstępnie ustalono, w domu doszło do kłótni, w której domownicy zostali zaatakowani nożem przez jednego z napastników, który odwiedził gospodarstwo w towarzystwie swojego kolei. Na sprawcy ciążą zarzuty podwójnego morderstwa ze szczególnym okrucieństwem, a także  związane ze środkami odurzającymi.

Śledczy ustalili, że sprawcami zdarzenia byli Mateusz R. i Piotr G. którzy po tym  uciekli za granicę do Holandii. Tam po pięciu dniach od zdarzenia, zostali zatrzymani. W maju tego roku powrócili  do kraju i przeszli kwarantannę w związku z przepisami sanitarnymi.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Lech 2021-06-07 19:20
I z naszych kieszeni takiego później trzeba utrzymywać.
Cytować
+6 #2 Korona 2021-06-07 19:40
Powiesić albo zastrzelić. Albo niech robi w kamieniołomie za darmo do końca zycia
Cytować
+4 #3 ..... 2021-06-07 21:05
Przeciez oni są aresztowani od grudnia, 2 dni po tym jak dokonali tej zbrodni.
Cytować
+1 #4 yanek 2021-06-08 10:36
Cytuję Korona:
Powiesić albo zastrzelić. Albo niech robi w kamieniołomie za darmo do końca zyciano co ty, to niegodne traktowanie człowieka by było w tym pięknym świecie...
Cytować
+1 #5 Korona 2021-06-08 19:40
Cytuję yanek:
Cytuję Korona:
Powiesić albo zastrzelić. Albo niech robi w kamieniołomie za darmo do końca zyciano co ty, to niegodne traktowanie człowieka by było w tym pięknym świecie...

No to chowajmy pasożyta bandyte za nasze podatki
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.