Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał pod drodze w gminie Lanckorona ci
Traktorzysta bez uprawnień jechał po drodze ciągnikiem rolniczym  mając 2,6 promila alkoholu

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał pod drodze w gminie Lanckorona ciągnikiem rolniczym. Jak się okazało, traktorzysta miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo drogowe, odpowie przed sądem.

W piątek (4.06) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał informację, że po terenie gminy Lanckorona ma się poruszać ciągnik rolniczy, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazanego w zgłoszeniu traktorzystę.

W trakcie kontroli potwierdziły się informacje, że mieszkaniec powiatu wadowickiego jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


Kierujący odpowie za kierowanie ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policja apeluje: reagujmy jeśli widzimy nietrzeźwego kierowcę, bo to od naszej właściwej postawy może zależeć czyjeś życie. Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Arek 2021-06-07 14:58
To lepiej dla niego że nie miał uprawnień do kierowania
Cytować
+1 #2 Ja 2021-06-07 22:10
Konfidenci jeb.....ni.
Traktorem spokojnie by sobie dojechał , utyral się chłop i już go podjęba..,li.
Cytować
+1 #3 yanek 2021-06-08 11:05
no i? zróbcie akcję dzień traktorzystów, wjedźcie z alkomatami między pola i zobaczycie że nic wyjątkowego się wam nie udało złapać, tylko że tu "dobry" somsiad zadzwonił...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.