W kalwaryjskim sanktuarium, podczas uroczystej mszy świętej metropolita krakowski arcybiskup Marek Jęd
W kalwaryjskim sanktuarium wyświęcono pięciu bernardynów

W kalwaryjskim sanktuarium, podczas uroczystej mszy świętej metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski wyświęcił pięciu bernardynów.

W sobotę (5.06) w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej  odbyło się uroczyste święcenie nowych bernardynów. Na początku mszy kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa, powitał arcybiskupa a także wszystkich przybyłych: duchownych, osoby konsekrowane, rodziny i bliskich braci przystępujących do święceń, a także pielgrzymów i gości.

W homilii metropolita zauważył, że kandydaci do prezbiteratu wzrastali na kalwaryjskiej ziemi naznaczonej duchem św. Franciszka, ucząc się, czym jest ofiarna, bezinteresowna, miłość, krocząc ścieżkami Jezusa i Maryi. Stwierdził, że sami zdają sobie sprawę z tego, jak często ta Miłość jest niekochana, i jak wielu ludzi chce tymi ścieżkami podążać, by się jej nauczyć.

Podczas liturgii z rąk arcybiskupa, metropolity krakowskiego, święcenia prezbiteratu przyjęło pięciu bernardynów: o. Karol Kida OFM, o. Eliasz Kucharski OFM, o. Tomasz Kaczmarczyk OFM, o. Filip Czub OFM i o. Celestyn Cebula OFM.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 NB Rafał Szczepański 2021-06-05 23:06
Marek Jędraszewski nie jest Biskupem, tak jak jego katoliccy kumple, ale biskupami też nie są z innych kościołach tak samo jak księża:
https://truegods.blogspot.com/2018/01/podstawy.html?m=1
https://truegods.blogspot.com/2018/01/super-wazne.html?m=1
Jutro jest Uroczyste Święto Apolla:
https://truegods.blogspot.com/2021/06/uroczyste-swieto-apollina-i uroczyste.html? m=1
Cytować
-2 #2 Korona 2021-06-06 02:42
Bernardyn? No fajna rasa psa
Cytować
0 #3 pilegrzym 2021-06-06 05:48
Szczesc Wam Boze.
Cytować
+2 #4 Basia 2021-06-06 22:25
Jędraszewski, który wygaduje takie głupoty, jak choćby dziś (chwalenie powiatu tatrzańskiego za nieprzyjęcie ustawy przemocowej) wyświęca kolejnych sukienkowych... Czy nie dość w tym kraju pedofilów?
Cytować
+2 #5 jedras 2021-06-07 20:14
jedraszewski wy czarne zarazy,pławiące się w luksusach!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.