W Andrychowie, na jednej z ulic, z niezamkniętego samochodu sprawca ukradł portfel wraz z całą zawart
Recydywista zwinął portfel z niezamkniętego samochodu, szybko wpadł w ręce policji

W Andrychowie, na jednej z ulic, z niezamkniętego samochodu sprawca ukradł portfel wraz z całą zawartością. Został ujęty przez pokrzywdzonego oraz świadka zdarzenia. W związku z tym, że złodziej działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

W piątek (4.06) komisariat policji w Andrychowie został powiadomiony o ujęciu mężczyzny, który ukradł portfel z samochodu zaparkowanego przed jednym ze sklepów. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony nie zamknął pojazdu i udał się na zakupy, a fakt ten wykorzystał 42-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Mężczyzna ukradł z pojazdu portfel wraz z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz pieniędzmi w kwocie 200 złotych i uciekł z miejsca. Gdy właściciel samochodu zorientował się, że został okradziony, wspólnie ze świadkiem zdarzenia zaczęli penetrować miasto, gdzie kilka ulic od miejsca kradzieży zauważyli sprawcę i ujęli go do czasu przyjazdu policji – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

42-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzut kradzieży kart bankomatowych oraz dokumentów, do których się przyznał. Portfel wraz z całą zawartością wrócił do pokrzywdzonego.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, jednak w związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Wow 2021-06-04 16:37
Takie rzeczy to tylko w Andrychowie
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.