Wadowicka policja podsumowała tegoroczną majówkę na drogach powiatu wadowickiego. Mundurowi mówią,
Policja podsumowała tegoroczną majówkę na drogach. 13 kolizji, pijak za kółkiem

Wadowicka policja podsumowała tegoroczną majówkę na drogach powiatu wadowickiego. Mundurowi mówią, że było wyjątkowo spokojnie.

Podczas tegorocznej „Majowy weekend 2021”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym, rozpoczęła się w piątek (30.04) trwała do poniedziałku (3.05). Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach powiatu, każdego dnia czuwali policjanci ruchu drogowego – łącznie 46 funkcjonariuszy.

Bilans wydłużonego weekendu na naszych drogach to 13 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, z których jeden był nietrzeźwy. Ponadto mundurowi zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W tym czasie funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku drogowego – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych. W piątek (30.04) swoje uprawnienia do kierowania pojazdami straciła kierująca bmw, która w miejscowości Brody przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km/h oraz kierowca peugeota, który również w Brodach poruszał się z prędkością 107 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Również tego samego dnia policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Chocznia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował i zaczął uciekać. Został zatrzymany na ulicy Mickiewicza w Wadowicach. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Jakby tego było mało, kierowca kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego wyrokiem Sądu. Kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Natomiast w sobotę (1.05) na Placu Obrońców Westerplatte w Wadowicach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który również posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który powinien obowiązywać do 2024 roku. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.