Maj nie rozpieszczał pogodą, niestety synoptycy nie mają dobrych wiadomości i zapowiadają w naszym r
Synoptycy przestrzegają przed burzami i gradem

Maj nie rozpieszczał pogodą, niestety synoptycy nie mają dobrych wiadomości i zapowiadają w naszym regionie burze a także lokalnie niewielki grad.

Synoptycy ostrzegają, że na terenie powiatu wadowickiego w środę (5.05) od godziny 14:00 do wieczora może zagrzmieć.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad – informuje w swoim komunikacie IMGW.

Niż, który przewędrował wczoraj nad krajem obfitował w pełną gamę zjawisk — od ulewnych opadów deszczu, poprzez silny...

Opublikowany przez Pogoda powiat wadowicki Poniedziałek, 3 maja 2021

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 qwerty 2021-05-05 12:28
Chyba kwiecień, maj się dopiero zaczął :-?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.