Na ruchliwym skrzyżowaniu pod kościołem św. Piotra w Wadowicach doszło do kolizji dwóch samochodów
Kolizja na ruchliwym wadowickim skrzyżowaniu pod kościołem

Na ruchliwym skrzyżowaniu pod kościołem św. Piotra w Wadowicach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowym. Interweniował patrol policji.

W piątek (30.04) po godzinie 11:00 na skrzyżowaniu ulic Putka, Matki Bożej Fatimskiej, Zielonej i Zegadłowicza  w Wadowicach pod kościołem św. Piotra Apostoła, doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierowca jednego z nich nie ustąpił pierwszeństwa.

Na miejscu interweniował patrol policji, który ukarał sprawcę mandatem karnym. Nic nikomu na szczęście się nie stało, ale oba pojazdy zostały mocno uszkodzone.

Przez kilkadziesiąt minut w tym miejscu kierowców  czekały niewielkie utrudnienia.

 

(PK)
(zdjęcia: DK52info)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 Adrian 2021-04-30 12:17
Niewielk...niew ie.. nie.. że co ?? Korek zaczynał się na Wałowej. To skrzyżowanie, jest najgorzej rozplanowanym i oznakowanym tworem, albo jednym z kilku w naszej betonowej wiosce, skręt w lewo przez 2 pasy na czują w stronę kościoła , jazda na wprost przez 3, tez w ten twór ulico podobny pod kościołem, kto robi ulice z z polbruku, który mam wiek XIX-ty? No i czeka się wieki, a przy polskiej kulturze jazdy, a raczej jej braku wszyscy wpadają na to skrzyżowanie na zasadzie za rodinu, za putinu w piriot i może się uda, bo inaczej się nie da i efekty widać.
Sw Krzysztof wyłapał parę dzwonów, klomby też, to że nikt nie zginał to zasługa tego garba robiącego za przejście, co jest jedynym dobrym pomysłem drogowym w okolicy. Na jakiekolwiek zmiany wszyscy czekają na obwodnicę, to se poczekamy
Cytować
+14 #2 kris 2021-04-30 13:09
Pasowałaby droga- skręt w prawo, z Putka, prowadząca na parking przed spółdzielnią mieszkaniową w rejonie Vanilla caffe (teraz trawnik i chodnik)i wtedy wjazd na Zieloną tylko z prawo lub lewo skrętu z Fatimskiej.
Nikt by nie pruł na Zieloną na wprost i nie wymuszał tylko by objechał i skręcił bezkolizyjnie
Cytować
+22 #3 Św. Krzysztof 2021-04-30 13:12
Niewielkie utrudnienia to są w godzinach przedpołudniowy ch w tygodniu...w piątek taki jak dziś (przed długim weekendem) to jest ARMAGEDON!
Kiedyś ten wyjazd był szerszy, dziś trudno się zmieścić równolegle dwoma samochodami (zwłaszcza jak jaki kierowca d..pa i od krawędzi musi metr być oddalony) Do tego brak skrótu przed 10B i "niewielkie" utrudnienia gotowe...
Cytować
+2 #4 Mobil 2021-04-30 13:22
"Gówno prawda nie używajcie telefonów komórkowych w czasie jazdy nie będziemy kolizji, wadowickie barany ,capy!!!" :D
Kiedy policja zwróci na to uwagę???
Cytować
+6 #5 Adrian 2021-04-30 14:32
Cytuję kris:
Pasowałaby droga- skręt w prawo, z Putka, prowadząca na parking przed spółdzielnią mieszkaniową w rejonie Vanilla caffe (teraz trawnik i chodnik)i wtedy wjazd na Zieloną tylko z prawo lub lewo skrętu z Fatimskiej.
Nikt by nie pruł na Zieloną na wprost i nie wymuszał tylko by objechał i skręcił bezkolizyjnie

Pomysł dobry, za taki bufor robiła właśnie obecna aleja imienia ludzi bez wyjścia i bez mózgu koło 10b i jakoś dało się żyć. Problem to administracyjny koszmar jak przerobić parking na drogę, zaraz pojawią sie obrońcy zieleni, kwestie ,że tam był wystawiany ogródek, odszkodowania utratę wartości działek , przychodów itd itp no i ewentualny hałas "nadmierny "na pewno przeszkadzałby szlachcie z 10b. Putka powinna powrócić do swojego starego kształtu wyciąć ten zieleniec na koronie skrzyżowania, poszerzyć przynajmniej od Jana pas do lewoskrętu na Suchą porządny dłuuuugi i wyznaczony, do diabła. Grzęznąc dalej, żeby to miało sens Zielona powinna być tylko prawoskrętna i jedno kierunkowa, zakaz wjazduz Putka na wprost, puścić ruch od basenu, potem uregulowany wjazd i wyjazd z kościoła, bo jak widzę jak ludzie skręcają w lewo do miasta po przejściu przez dwa pasy to mnie krew zalewa, no ale tu prezesi betlejemskiego kółka rybackiego podniosą larum bo im bara.. owieczki nie beda miały gdzie parkować i przychod.. wiara ucierpi itd. Pofantazjowali , a teraz wracamy do czekania na okrężnic .. wróć.. obwodnicę.
Cytować
+13 #6 yanek 2021-04-30 18:03
droga krajowa 28 ma być drogą z pierwszeństwem przejazdu, czyli wjeżdżamy z pierwszeństwem z zegadłowicza w putka i odwrotnie, reszta ma stać, to co jest teraz to jest fenomen w skali kraju...
Cytować
+19 #7 Stiff 2021-04-30 18:15
Ale komu to przeszkadzało, że przed remontem tego skrzyżowania od Putka w Zegadłowicza były dwa pasy? Znowu jakiś urzędniczyna przepchnięty przez studia pieniędzmi rodziców, pseudo fachowiec od ruchu drogowego, chciał zabłysnąć i zawęził drogę do jednego pasa. I na pewno do dziś twierdzi, że skoro zakorkował całe miasto, to jest bezpieczniej.
Cytować
+1 #8 Wiki 2021-04-30 23:28
Ale ten św.Krzysztof patron kierowców się napatrzy. :D
Cytować
+7 #9 Ewa 2021-05-01 09:32
Brak obwodnicy. Hanysy jeżdżą przez wadowice
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.