16-letni Oskara z Roczyn (gmina Andrychów) w marcu tego roku uległ wypadkowi: spadł z drewnianego balk
Wypadek odmienił jego życie. Trwa zbiórka na rehabilitację 16-letniego Oskara

16-letni Oskara z Roczyn (gmina Andrychów) w marcu tego roku uległ wypadkowi: spadł z drewnianego balkonu, łamiąc przy tym kręgosłup w dwóch miejscach. Jego rodzice walczą o to, aby powrócił do sprawności. Zorganizowali zbiórkę, pomóc może każdy.

6 marca tego roku życie 16-letniego Oskara, mieszkańca  Roczyn (gmina Andrychów) całkowicie się odmieniło. Spadł z drewnianego balkonu, który okazał się stary i niebezpieczny. Złamał kręgosłup w dwóch miejscach i został natychmiast sparaliżowany na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego. Został przetransportowany helikopterem do Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie przeszedł natychmiastową operację, polegającą na usunięciu kręgu lędźwiowego i stabilizacji kręgosłupa za pomocą tytanowych płytek i śrub. Pozostawiono go w śpiączce do drugiej operacji usunięcia pozostałych uszkodzonych kręgów i zabezpieczenia kręgosłupa tytanem.

Jak dotąd poradził sobie z uszkodzeniami neurologicznymi i wewnętrznymi górnej części ciała od pasa w górę. Obecnie Oskar przechodzi rehabilitację w szpitalu pediatrycznym w Radziszowie, z nadzieją na odzyskanie pozostałych funkcji neurologicznych i motorycznych.

Oskara czeka długa droga do wyzdrowienia poprzez rehabilitację. Będziemy musieli zaopatrzyć go w specjalistyczny wózek i inny sprzęt dostępu do domu w górach i ze schodami. Naszym celem jest zmniejszenie frustrujących niedogodności, dzięki czemu Oskar będzie mógł skupić się na rehabilitacji i edukacji. Chcemy również mieć możliwość skontaktowania się z ekspertami neurologicznymi na całym świecie, którzy być może będą w stanie pomóc Oskarowi. Chcemy mieć pewność, że jako kochający rodzice robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Oskarowi wszystkie możliwie opcje na to, aby mógł ponownie chodzić. Aby to osiągnąć, będziemy potrzebować wsparcia finansowego od tych z Was, których stać na pomoc – informują rodzice nastolatka.

Zorganizowali oni zbiórkę funduszy na rehabilitację syna. Pomóc, wpłacając dowolną kwotą, może każdy na stronie zbiórki https://zrzutka.pl/4teusd
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.