Kilku mieszkańców naszego regionu dostało w ostatnim czasie SMS informujący o paczce zatrzymanej prze
Znowu oszukują. Tym razem na paczkę zatrzymaną przez służby celne

Kilku mieszkańców naszego regionu dostało w ostatnim czasie SMS informujący o paczce zatrzymanej przez służby celne. Uważajcie i nie dajcie się nabrać: to kolejna metoda jaką stosują oszuści aby nas okraść.

W ostatnim czasie kilku mieszkańców naszego powiatu otrzymało SMS informujące ich o zatrzymanej przez służby celne paczce owania. Przychodzą one z różnych numerów.

Kliknięcie w link (również zawierający różne domeny) znajdujący się w wiadomości przenosi ofiarę na fałszywą stronę udającą stronę firmy kurierskiej. Kliknięcie w link pobiera złośliwą aplikację na system Android, której celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary. Jeśli zainstalowałeś tę aplikację, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem (z innego telefonu)! Ten atak nie dotyczy posiadaczy iPhonów: złośliwy plik nie jest groźny dla urządzeń z systemem iOS.

To kolejne tego typu próby wyłudzeń w ostatnim czasie. Niedawno informowaliśmy o sposobie na niezapłacony mandat.

Zobacz: Oszukują na niezapłacony mandat. Nie dajcie się nabrać!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 PYtanie 2021-04-20 16:42
niech sprawdzą płaszczyce menda ma tendencje do oszukiwania ludzi może mieć z tym związek
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.