Wadowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego nietrzeźwego kierującego. W alkomat wy
Drukuj
35-latek z zakazem kierowania i ponad 3 promilami alkoholu we krwi wpadł w ręce policji

Wadowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego nietrzeźwego kierującego. W alkomat wydmuchał ponad 3,2 promila. W trakcie czynności wyszło też na jaw, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

W czwartek (15.04) na ulicy Chopina w Wadowicach policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Od 35-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu 35-latka w systemach policyjnych okazało się, że posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który powinien obowiązywać do 2025 roku.

Kierujący za popełnione przestępstwa tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu odpowie wkrótce przed sądem. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policja apeluje do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Trochę popadało. Elka w rowie, zderzenie dwóch osobówek

Rząd łagodzi obostrzenia na wakacje

Nietypowa akcja strażaków. Zapaliła się instalacje elektryczna na moście

Potężne korki na krajówce. Znowu zepsuły się rogatki na przejeździe w Barwałdzie

Druga osoba usłyszała zarzuty za zabójstwo w Stryszowie