716 mieszkańców powiatu przebywa w izolacji domowej, ponad 80 jest hospitalizowanych, 1622 znajduje si
Drukuj
Jak sytuacja z koronawirusem w powiecie? Władze powiatu i służby podały najnowsze dane

716 mieszkańców powiatu przebywa w izolacji domowej, ponad 80 jest hospitalizowanych, 1622 znajduje się w kwarantannie – tak obecnie wyglądają podstawowe dane, jeśli chodzi o rozwój pandemii koronawirusa w powiecie wadowickim.

W środę (14.04) odbyła się wideokonferencji starosty Eugeniusza Kurdasa oraz pracowników starostwa z przedstawicielami wadowickiego Sanepidu, szpitala, policji i straży pożarnej odnośnie aktualnej sytuacji epidemicznej w powiecie wadowickim.

Jak poinformowały władze powiatu, niestety tylko w ostatnich 13 dniach na COVID-19 zmarło 31 mieszkańców naszego regionu (u części osób była to jedyna przyczyna, u innych COVID-19 współistniał z innymi schorzeniami). W wadowickim szpitalu przebywa obecnie 86 pacjentów zakażonych koronawirusem. To o kilkanaście osób mniej niż kilka dni temu. 1622 osoby znajduje się na kwarantannie.

Dla tych, którzy pragną zaszczepić się, dobra wiadomość jest taka, że wszystkie punkty szczepień powszechnych dotąd zgłoszone przez starostwo powiatowe (po rozmowach z włodarzami gmin) zostały zatwierdzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W naszym powiecie będą co najmniej trzy punkty tzw. szczepień masowych/powszechnych: w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, w Wadowickim Centrum Kultury oraz na sali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Oczywiście - tak jak obecnie - będzie można szczepić się w kilkunastu innych punktach w powiecie.

Do tej pory w kraju odnotowano 2 621 116 zakażeń, 59 930 osoby zmarły, zaś wyzdrowiało 2 229 801 osób. Do tej pory zaszczepiono  w Polsce 7 790 164 osób.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Trochę popadało. Elka w rowie, zderzenie dwóch osobówek

Rząd łagodzi obostrzenia na wakacje

Nietypowa akcja strażaków. Zapaliła się instalacje elektryczna na moście

Potężne korki na krajówce. Znowu zepsuły się rogatki na przejeździe w Barwałdzie

Druga osoba usłyszała zarzuty za zabójstwo w Stryszowie