Pogoda niestety nie rozpieszcza kierowców. Pada deszcz oraz deszcz ze śniegiem i warunki nie są zbyt d
Pogoda nie rozpieszcza kierowców. Groźne kolizje na drogach

Pogoda niestety nie rozpieszcza kierowców. Pada deszcz oraz deszcz ze śniegiem i warunki nie są zbyt dobre. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do groźnych kolizji.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało na najbliższe kilkanaście godzin ostrzeżenie o zamarzaniu mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura może spać nawet do -6 stopni Celsjusza a przy gruncie do -8 stopni. Przymrozki,  deszcz i deszcz ze śniegiem nie sprzyja kierowcom: zrobiło się ślisko i niebezpiecznie.

W środę (7.04) po południu na drogach powiatu wadowickiego doszło do kilku groźnych kolizji. W Nowych Dworach (gmina Brzeźnica) przy skręcie w kierunku Marcyporęby doszło do wypięcia się naczepy z pojazdu ciężarowego, która wylądowała na boku w przydrożnym rowie. Jej wyciągnięcie może spowodować utrudnienia w przejeździe w tym miejscu nawet przez kilka godzin.

Z kolei w Radoczy na drodze krajowej nr 28 doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Radocza, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pierwszej pomocy jednej poszkodowanej osobie, która została przetransportowana do szpitala. Ruch w tym miejscu przez długi czas był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Policja ustala okoliczności tych zdarzeń.

 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 herman 2021-04-08 10:54
czyżby RSQ3 ???
Cytować
-1 #2 yanek 2021-04-08 14:00
tak śnieg padał że aż naczepa się odpięła...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.