Zima, mimo kalendarzowej wiosny, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W niektórych rejonach powia
Zima na chwilę powróciła

Zima, mimo kalendarzowej wiosny, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W niektórych rejonach powiatu spadł spory śnieg, słupki termometrów też nieco opadły a do tego mocno wieje.

Od ponad dwóch tygodni mamy kalendarzową wiosnę, jednak zima nie daje o sobie zapomnieć. Tak jak zapowiadali synoptycy, w naszym regionie w niektórych, zwłaszcza wyższych partiach powiatu, spadł spory śnieg. Taką aurę jak i spadek na słupkach termometrów zwiastował w święta spory wiatr.

Powrót zimy dał się we znaki strażakom, którzy musieli w ostatnich kilkudziesięciu godzinach interweniować. W Choczni (gmina Wadowice) na ulicy Kościuszki usuwali nadłamane konary drzew, które zagrażały przejeżdżającym krajówką samochodom. W Wadowicach przy ulicy Konstytucji 3 Maja usuwali uszkodzony przez wichurę  baner., który także stwarzał zagrożenie dla jadących drogą krajową nr 52 pojazdom.

Z powodu opadów śniegu i wiatru doszło również do uszkodzenia linii energetycznej, przez co część mieszkańców gminy Brzeźnica pozbawionych była dostaw prądu. Pracownicy Pogotowia Energetycznego szybko uporali się z usterką.

Zimowa pogoda może utrzymać się do czwartku (8.04). Na weekend szykuje się ocieplenie a po nim niestety opady deszczu. W końcu jak mówi przysłowie "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata...".


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.