1 kwietnia z rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że uruchomiło program szczepień o kolejne roczn
Najlepszy żart na Prima Aprilis zrobiło póki co Ministerstwo Zdrowia

1 kwietnia z rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że uruchomiło program szczepień o kolejne roczniki, osób urodzonych przed 1981 rokiem. Po kilku godzinach, kiedy co za niespodzianka, systemy informatyczne nie wytrzymały ruchu, resort poinformował, że... to był błąd.

W czwartek (1.04) rano po zalogowaniu na stronę pacjent.gov.pl można było poczytać informację, że uruchomiono program szczepień o kolejne roczniki, tym razem osób urodzonych przed 1981 rokiem. Potwierdził to sam minister zdrowia Adam Niedzielski m.in. na Twitterze

Nie ma się co dziwić, że sporo osób rzuciło się do rejestracji co spowodowało (co za niespodzianka...) że strony rejestracji nie wytrzymały podobnie niestety jak systemy medyczne odpowiedzialne za obsługę osób, które miały zostać w czwartek (1.04) zaszczepione. Pryz okazji "zeszła" również strona uruchomionego 1 kwietnia spisu powszechnego...

Przed godziną 11:00 minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zapisy dla osób urodzonych przed 1981 roku to jednak był... błąd. Na konferencji prasowej poinformował o tym szef KPRM Michał Dworczyk, dodając, że doszło do... awarii.

Nie możemy dopuścić, by osoby po 40-tce były szczepione przed seniorami. Przepraszamy za tę usterkę. Powinniśmy to lepiej zakomunikować. Uprzedzaliśmy, że osoby, które zapiszą się przed formularz w styczniu, dostaną pierwszeństwo w uzyskaniu terminu. Wypada przeprosić za zamieszanie. W ciągu kilku godzin, jestem przekonany, przywrócimy pełną funkcjonalność systemu – poinformował Michał Dworczyk.

Terminy przyznane 40-latkom w czwartek (1.04) rano zostaną im odebrane: do każdej osoby w wieku 40-59, która się dzisiaj zapisała, będzie dzwonił automat/konsultant, który zaproponuje nowy termin w drugiej połowie maja.

Póki co najlepszy żart na Prima Aprilis zrobiło dziś Ministerstwo Zdrowia. Spróbujcie przebić...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 Adam 2021-04-01 12:53
Żałosne
Cytować
+24 #2 Prawda 2021-04-01 12:56
Primaaprilis to jest nasz rząd. Dziękuję.
Cytować
+16 #3 yanek 2021-04-01 12:58
dlatego z racji prima aprilis mógł powiedzieć ze to nie był błąd tylko żart, śmiechom by nie było końca...
Cytować
+20 #4 Banan 2021-04-01 13:29
Przebijam żart Ministerstwa Zdrowia: Istnieją obiektywni dziennikarze i uczciwi politycy :)
Cytować
-2 #5 Aneta 2021-04-03 09:37
Brawo Oni ludzie umieraja a Ci zarty sobie robia .....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.