Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie oszustka, która metodą na „policjanta” wyłudziła od
Oszukała 84-latkę metodą... na policjanta

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie oszustka, która metodą na „policjanta” wyłudziła od starszej kobiety z Wadowic 6 tysięcy złotych. 46-latka została zatrzymana na terenie Krakowa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mundurowi poszukują jej wspólników.

Pod koniec listopada ubiegłego roku, do 84-letniej mieszkanki Wadowic zadzwonił  mężczyzna podający się za policjanta, który  poinformował ją, że jej dom jest pod obserwacją i poprosił by  pomogła w akcji policyjnej mającej na celu zatrzymanie sprawcy przestępstwa.

Starsza pani uwierzyła w tę historię i zgodnie z otrzymanymi instrukcjami, pozostawiła kopertę z pieniędzmi (6 tys. złotych), na workach ze śmieciami, na jednej z ulic niedaleko miejsca zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia „rzekomy policjant” skontaktował się ponownie ze starszą panią, ale telefon odebrał jeden z członków rodziny i wówczas zorientował się, że 84-latka padła ofiarą oszustwa, o czym niezwłocznie poinformował wadowicką komendę – - poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

W toku dochodzenia wadowiccy kryminalni ustalili dane personalne mężczyzny, który zabrał pieniądze z miejsca, gdzie pozostawiła je 84-latka oraz dane kobiety, która przyjechała z mężczyzną na miejsce przestępstwa.

Okazało się, że jest to 46-letnia mieszkanka Krakowa, która 18 marca tego toku została zatrzymana. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tys. złotych oraz kilka tysięcy euro, a także złotą i srebrną biżuterię.

Kobieta usłyszała zarzut oszustwa dokonanego wspólnie z innymi osobami. Decyzją sądu zastosowano wobec niej tymczasowo trzymiesięczny areszt lecz za kratkami może spędzić nawet 8 lat. Sprawa jest rozwojowa, policjanci poszukują wspólnika kobiety i  ustalają krąg osób zamieszanych w proceder.

Wadowiccy policjanci apelują o zachowanie ostrożności i informowanie o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy. Policjanci nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy czy też udział w policyjnych akcjach – dodaje Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.