Prezentowaliśmy już zdjęcia z zewnątrz nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, do kt
Tak wygląda nowa komenda policji w środku

Prezentowaliśmy już zdjęcia z zewnątrz nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, do którego przenieśli się z ulicy Lwowskiej policjanci. Tym razem zobaczcie, jak prezentuje się on w środku!

Jak już informowaliśmy, od soboty (27.02)  Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach funkcjonuje w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 37 w Wadowicach. Nowo powstały budynek zachwyca nowoczesnym wyglądem, a warunki pracy policjantów i pracowników cywilnych jak i obsługa obywateli osiągnęły najwyższy poziom.

Zobacz: Policjanci przeprowadzili się do nowego budynku komendy

Dotychczasowa siedziba wadowickiej komendy mieściła się w starym przedwojennym budynku przy ulicy Lwowskiej 13 (o powierzchni użytkowej 1 852,78 m²), który nie zapewniał właściwych warunków pracy dla funkcjonariuszy. Obecnie na powierzchni użytkowej 4 217,2 m² pracuje 156-osobowa załoga komendy.

Na działce o powierzchni 0,72 ha powstał 3-kondygnacyjny budynek o charakterze biurowo-administracyjnym o  powierzchni 3 396,50 m² i kubaturze 16 112 m³ z atrium w środku. W nowych pomieszczeniach, tak podejrzani jak i świadkowie obsługiwani będą z zachowaniem wszystkich norm obowiązujących w tych sytuacjach. Do rozmów z dziećmi przygotowany został tzw. „Niebieski  pokój”, który został wyposażony w kamerę na bieżąco rejestrującą przebieg rozmowy  policjantów z nieletnimi.  Budynek jest w pełni dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wejście główne odbywa się z poziomu terenu, a wszystkie kondygnacje skomunikowane są ze sobą za pomocą windy, której gabaryty umożliwiają transport osób na wózkach inwalidzkich.

W budynku przestronnie i funkcjonalnie została zaprojektowana poczekalnia, recepcja, pomieszczenia dla służby dyżurnej i cele dla osób zatrzymanych.  Dla służb patrolowych utworzone zostały szatnie wraz z niezbędnym zapleczem sanitarnym. Wszystkie pomieszczenia obiektu wyposażone zostały w nowy i funkcjonalny sprzęt biurowy. Sale odpraw, archiwum, niezbędne pomieszczenia magazynowe czy socjalne dopełniają obrazu funkcjonalnych rozwiązań w nowym obiekcie.

Ponadto w skład kompleksu komendy wchodzi budynek szkoleniowo-gospodarczo-garażowy o powierzchni użytkowej 820,70 m² i kubaturze 4 784 m³, który jest częściowo dwukondygnacyjny, a częściowo jednokondygnacyjny. Obecnie policjanci mają do dyspozycji budynek garażowy z podręcznym stanowiskiem warsztatowym i stanowiskiem do mycia samochodów. Powstały także  boksy dla dwóch psów służbowych. Mundurowi mają również możliwość podnoszenia sprawności fizycznej dzięki nowoczesnej siłowni oraz maty do ćwiczeń. Budynek komendy jak i jego otoczenie jest całodobowo monitorowany przez system kamer.

Koszt budowy i wyposażenia nowej komendy wyniósł około 33 milionów złotych i został sfinansowany ze środków Programu Modernizacji Policji, z czego wydatki poniesione z Funduszu Wsparcia Policji to kwota 4,4 miliona złotych. Działka została przekazana przez gminę Wadowice w 2013 roku. 16 października 2018 roku zostały rozpoczęte prace budowlane przez firmę  „Erbet”, a ich zakończenie przypadło na dzień 5 stycznia 2021 roku. Budowa nowej komendy powiatowej to inwestycja, na którą od wielu lat czekali policjanci. Sprawna organizacja przeprowadzki do nowego budynku, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu sprawiła, że mieszkańcy powiatu praktycznie jej nie zauważyli i mogli w tym czasie bez większych utrudnień korzystać z pomocy policjantów

Prezentowaliśmy już sporo zdjęć nowego budynku z zewnątrz, tym razem zobaczcie zdjęcia ze środka:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 Michał 2021-03-03 10:03
super ale uważam że przesadnie za duży budynek
Cytować
-11 #2 Trener 2021-03-03 10:05
Chał Hał
Cytować
+3 #3 Waler 2021-03-03 11:11
Policjanci jak Beduini łażą po osiedlach i szukają miejsc parkingowych, A strzelać muszą uczyć się w instrybutor na pobliskiej stacji, bo dla pewnego archaicznego zarządu komendy ważniejsze od parkingu i strzelnicy było wykazywanie oszczędności w Krakowie dla własnych premii rocznych. Na siłowni stoją cztery urządzenia zakupione przez IPA, a reszta sali świeci pustkami,bo policyjne fundusze na wyposażenie podobno znowu wróciły do Krakowa w ramach oszczędności.
Cytować
-9 #4 kaczor 2021-03-03 11:20
duza ta buda,a lancuchy zakupili
Cytować
-6 #5 Brawo 2021-03-03 21:34
Brawo Wreszcie się dzieje oby jak najwięcej takich akcji przydała by się jeszcze selekcja dla polityków partiu bandy 4 partii brawo dla właściciela Toruńskiej restaucji mam nadzieje żę u nas w mieście ludzie tez przestaną się bać reżimu
https://www.facebook.com/byczy.burger.torun/posts/1662256680643867
https://www.o2.pl/biznes/torun-nie-obslugujemy-policjantow-plakat-wywolal-burze-6614030326647360a
Cytować
+2 #6 xxx 2021-03-06 05:28
Cytuję Brawo:
Brawo Wreszcie się dzieje oby jak najwięcej takich akcji przydała by się jeszcze selekcja dla polityków partiu bandy 4 partii brawo dla właściciela Toruńskiej restaucji mam nadzieje żę u nas w mieście ludzie tez przestaną się bać reżimu
https://www.facebook.com/byczy.burger.torun/posts/1662256680643867
https://www.o2.pl/biznes/torun-nie-obslugujemy-policjantow-plakat-wywolal-burze-6614030326647360a

Jednego bym chciał jak tacy pajace jak ty będą potrzebowali pomocy policji też tak niech powiedzą tego pana nie obsługujemy
Cytować
-3 #7 Że co proszę 2021-03-06 14:19
Cytat:
Jednego bym chciał jak tacy pajace jak ty będą potrzebowali pomocy policji też tak niech powiedzą tego pana nie obsługujemy
A kogo niebieskie mafia obsługuje zapchlony psię ?
Oni są zawsze przeciw ludziom nigdy z pomocą i dla ludzi ponad prawem które powinni przestrzegać i być przykładem .
Jawnie napadają ludzi bez żadnej odpowiedzialnoś ci .
Jedyną pomoc jaką policja może dać ludziom to sie do nich nie zbliżać i nie niszczyć im życia
A ty psie do budy a nie ujadasz
W tym roku policja dostarczyła dostatecznie dużo dowód jak bardzo są przeciw ludziom
I nic tego nie zmieni .Każdy powiniem mieć prawo bronić sie przed nimi i uczyć dzieci jak bardzo groźni są
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.