Dzielnicowi z komisariatu policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali w pościgu 28-latka podejrzanego o
Policja podczas pościgu zatrzymała 28-letniego złodzieja katalizatorów

Dzielnicowi z komisariatu policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali w pościgu 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z kalwaryjskiego komisariatu zostali powiadomieni, o tym, że  miejscowości Stanisław porusza się podejrzane audi, które widziane było 2 tygodnie  wcześniej w rejonie posesji, z której zdemontowano i skradziono katalizator z pojazdu.

Skierowani na miejsce policjanci ujawnili wskazany w zgłoszeniu samochód i podjęli próbę kontroli drogowej kierującego tym pojazdem. Mężczyzna jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów, dlatego też mundurowi podjęli za nim pościg.

W Przytkowicach kierujący zatrzymał się myśląc, że zgubił policjantów i wysiadł z auta. Gdy zauważył radiowóz zacząć uciekać pieszo w kierunku lasu, lecz został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zatrzymany to 28 letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Jak się okazało kierowca na pojeździe miał założone tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach, ponadto policjanci ujawnili także tablice rejestracyjne od innych samochodów wewnątrz pojazdu, a także w  miejscu jego zamieszkania.

Sprawca usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży kilku katalizatorów na terenie powiatu wadowickiego i ościennych oraz usiłowania kradzieży na terenie powiatu wadowickiego. Usłyszał także zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa jest rozwojowa.

Katalizator samochodowy, z uwagi na cenę, a także na zawartość metali szlachetnych, pada często łupem złodziei, jednak rzadko udaje się ich złapać. Tym razem było inaczej...

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Serwis ACO 2021-02-23 20:47
Co za kretyn.
Cytować
+1 #2 kuba 2021-02-24 10:44
no nareszcie robia to co powinni,a nie sciganie ludzi za kagance i lamanie prawa i wykonywanie polecen bandziorow popisowskich
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.