Przez weekend  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali prawa jazdy czterem n
Czterech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie limitu prędkości

Przez weekend  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali prawa jazdy czterem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy zlekceważyli prawo. Kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Jak poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w piątek (19.02) na ulicy Wadowickiej w Inwałdzie (gmina Andrychów) uprawnienia do kierowania pojazdami stracił kierujący audi, który miał na liczniku 112 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, oraz kierujący fiatem, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 113 km przy dozwolonej „sześćdziesiątce”.

Z kolei w sobotę (20.02)  mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który pędził również przez Inwałd z prędkością 103 km/h. Natomiast w niedzielę (21.02) w Andrychowie „wpadł” kierowca audi, który również miał na liczniku 103 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Kierowcy w związku z popełnionym wykroczeniem zostali ukarani mandatami, punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Przypominamy, że jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Lol 2021-02-22 16:01
Mandaty w Polsce są ZDECYDOWANIE zbyt niskie i nikogo już nie zaboli zapłacić 500 złotych
Cytować
0 #2 Adrian 2021-02-22 16:41
Nie ma słów, żeby skrytykować fakt ,że w Polsce mandaty są określane od średniej krajowej, czyli tak ,żeby było każdego stać na mandat.co jest z gruntu głupie, bo mandat to kara, a kara aby zadziałała musi boleć, a jak wiesz ,że cię na to stać machniesz na to ręką. Poza tym za niezapłacenie mandatu teraz nic praktycznie nie grozi , co najwyżej degradacja z klienta US na klienta ZUS a potem MOPS, zmieniają się tylko literki na opłaconej korespondencji :-) , a za wszystko płaci państwo. Do najniższego mandatu dopisać jedno zero, a przy recydywie zabór i kasacja pojazdu na koszt kierującego, to byłby ból.
Cytować
+4 #3 Michał 2021-02-22 17:51
"nieodpowiedzia lni piraci drogowi" XD większość z nich to normalni kierowcy którzy w środku nocy nie będą jeździć po pustej, prostej i oświetlonej drodze (np takiej jaka jest miedzy andrychowem a wadowicami) 50kmh bo to zwyczajnie nie ma sensu.
Cytować
+4 #4 Bób*Homar*Dziczyzna 2021-02-22 20:50
Cytuję Michał:
większość z nich to normalni kierowcy którzy w środku nocy nie będą jeździć po pustej, prostej i oświetlonej drodze (np takiej jaka jest miedzy andrychowem a wadowicami) 50kmh bo to zwyczajnie nie ma sensu.


Poza tym wszyscy w domu zdrowi ?
Według ciebie sens ma jazda w obszarze zabudowanym 113 km/h ??? :cry:
Mam nadzieję, że w twoim przypadku i tobie podobnych potencjalnych morderców selekcja naturalna upomni się o swoje.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.