z powodu gołoledzi na niektórych drogach powiatu wadowickiego panują trudne warunki dla kierowców, zw
Trudne warunki na drogach. Ciężarówka utknęła na Przełęczy kocierskiej

z powodu gołoledzi na niektórych drogach powiatu wadowickiego panują trudne warunki dla kierowców, zwłaszcza samochodów ciężarowych, które mają problem z pokonaniem wzniesień na pokrytych lodem nawierzchniach.

Tak jak zapowiadali synoptycy, w naszym regionie po mrozach przyszła odwilż, która poroztapiała leżący od jakiegoś czasu śnieg. Niestety w nocy z środy (17.02) na czwartek (19.02) przy gruncie temperatury osiągnęły w niektórych miejscach powiatu -3 stopnie Celsjusza co spowodowało powstanie na niektórych drogach gołoledzi.

To niestety powoduje, że w czwartek (18.02) część kierowców, głównie ciężkich samochodów ciężarowych, ma problemy z pokonaniem niektórych wzniesień w naszym powiecie, gdzie drogi pokryte są lodem. Taka przykra niespodzianka spotkała kierowcę ciężarówki jadącego przez Przełęcz kocierską w Targanicach w gminie Andrychów. Aby wyratować kierowcę z opresji, potrzebny był holownik. Kierowcy informowali nas też o trudnościach z pokonaniem serpentyn w Witanowicach (gmina Tomice), czy drogi powiatowej w Babicy (gmina Wadowice).

Podobna pogoda może nas czekać jeszcze w najbliższych dniach.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 REAL 2021-02-18 14:06
A co on tam robił ??
Cytować
+4 #2 M. 2021-02-18 15:55
"Tiry na tory"-patrz łódzka akcja swojego czasu.
Cytować
+1 #3 d 2021-02-19 09:32
Cytuję M.:
"Tiry na tory"-patrz łódzka akcja swojego czasu.

Która nie ma racji bytu
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.