Zmiany w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Dotychczasowy wieloletni proboszcz ksiądz mgr. Tade
Zmiany w parafii św. Piotra. Ksiądz proboszcz odchodzi na emeryturę

Zmiany w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Dotychczasowy wieloletni proboszcz ksiądz mgr. Tadeusz Kasperek odchodzi na emeryturę. Kto go zastąpi?

Ważna informacja dla wiernych. Jak się dowiadujemy, dotychczasowy wieloletni proboszcz parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach odchodzi na zasłużoną emeryturę. Urodzony w 1952 roku w Bielsku Białej kapłan od 8 grudnia 1993 roku pełni funkcję proboszcza tej parafii. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1977 roku. Wcześniej, w latach 1977 - 1980 był wikariuszem parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bielsku Białej Komorowicach. Następnie w latach 1980 - 1988 pracował jako wikariusz w parafii św. Jadwigi w Krakowie - Krowodrza. W roku 1988 został mianowany v-ce rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie pełnił tę funkcję do 1993 roku, kiedy przeniósł się do Wadowic.

W funkcji proboszcza  parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach ma go wkrótce zastąpić ksiądz mgr Jan Dziubek, urodzony w 1969 roku, święcenia kapłańskie otrzymał w 1994 roku, dotychczasowy proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krzczonowie w dekanacie Pcim w Archidiecezji krakowskiej


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-25 #1 lump 2021-02-10 14:18
niech idzie
Cytować
-30 #2 Wanda 2021-02-10 14:24
Nic pozytywnego nie napisze!!
Cytować
-16 #3 3xK 2021-02-10 14:31
Wreszcie, nareszcie
Cytować
-20 #4 Parafianin 2021-02-10 14:35
Najwyższy czas na zmiany w tej parafii... Deo Gratias
Cytować
+65 #5 Lidia 2021-02-10 14:44
Świetny gospodarz i dobry duszpasterz. Aż dziw bierze że tyle lat wytrzymał z tak upierdliwymi ludźmi jak wadowiczanie i to w tak trudnym środowisku...po wyższe komentarze pokazują totalny brak wdzięczności za wystrój kościoła za otoczenie z Golgota na czele i za remont cmentarza który dzięki księdzu Kasperkowi z miejsca wstydu stał się nekropolią Wadowic. Jako była parafianla z serca dziękuję za wszystko!
Cytować
-39 #6 NB Rafał Szczepański 2021-02-10 14:53
To nie jest proboszcz ale wszyscy niby księża i biskupi nimi nie są: https://truegods.blogspot.com/2018/01/super-wazne.html. Jak już się przekonacie to postąpcie dokładnie jak jest w tym poście, w tym poście jest link do absolutnych podstaw Chrześcijaństwa . Po tym zacznijcie się tym modlić: https://truegods.blogspot.com/2018/01/modlitwy-i-pytanie.html.
To jest również Super Ważne bo o tym co by było gdybym miał zwolenników, chodzi o Liturgie/Euchar ystie/Msze Święte: https://truegods.blogspot.com/2021/01/mega-bardzo-wazne-info.html.
Cytować
-27 #7 niesmak 2021-02-10 16:42
ta większość komentarzy jest chyba pisana przez księży pracujących w parafii Ksiedza Kasperka bo najwięcej narzekali na niego nawet w szkole więc zadowoleni pewno...
Cytować
+62 #8 parafianka 2021-02-10 16:50
Wielka szkoda. Szlachetny Ksiądz, wymagał wiele od innych, ale przede wszystkim od siebie.
Cytować
-14 #9 Tomek 2021-02-10 17:23
Przyjdzie inny agent watykański. Ale do czasu i El Dorado się skończy.
Cytować
+54 #10 Marika 2021-02-10 18:29
Dokładnie pani,Lidio. Ks.Kasperek, zrobił z kościoła, terenu przykościelnego , Golgoty,cmentar za, wizytówkę miasta. Robił to nie dla siebie, przecież, a dla mieszkańców,prz yjezdnych. Faktycznie, niektórzy widzieliby miasto jak z lat 70.
Cytować
-22 #11 Agnieszka 2021-02-10 19:13
Cytuję Marika:
Dokładnie pani,Lidio. Ks.Kasperek, zrobił z kościoła, terenu przykościelnego, Golgoty,cmentarza, wizytówkę miasta. Robił to nie dla siebie, przecież, a dla mieszkańców,przyjezdnych. Faktycznie, niektórzy widzieliby miasto jak z lat 70.


A co to za sztuka cos zrobic nie za swoje???
Cytować
+19 #12 Marika 2021-02-10 20:02
Pani Agnieszko. Właśnie, sztuka.A czy z rządów państwa ,obecnych i wcześniejszych, polityków jest Pani zadowolona. Otóż oni też robią, a właściwie nie robią, dla innych, za swoje. Pozdrawiam.
Cytować
-13 #13 Katolik 2021-02-10 22:47
Doc 5:proszę nie ublizać ludziom,to pasterz kościoła,wysłan nik Boga,powinien robić wszystko,aby być blisko ludzi, czasy całowania po rękach, dawno minęły .
Cytować
-8 #14 max 2021-02-11 09:08
nie sądzie bo sami będziecie sądzeni... o tej zasadzie często zapominał i uważał się za lepszego - bardzo dobrze, że zniknie z parafii
Cytować
-23 #15 jozio 2021-02-11 11:10
No nareszcie niech spieprza !
Cytować
-14 #16 tadek 2021-02-11 11:14
Będe tydzien świętował ,skonczy się podział parafian na gorszych i lepszych parafian i układziki
Cytować
-1 #17 Czarni 2021-02-11 15:51
Cytuję tadek:
Będe tydzien świętował ,skonczy się podział parafian na gorszych i lepszych parafian i układziki

Pożyjemy zobaczymy.... jaki następca będzie?!
Cytować
-11 #18 C27H44O2 2021-02-11 17:42
Cytuję Czarni:
Cytuję tadek:
Będe tydzien świętował ,skonczy się podział parafian na gorszych i lepszych parafian i układziki

Pożyjemy zobaczymy.... jaki następca będzie?!

Cytuję Czarni:
Cytuję tadek:
Będe tydzien świętował ,skonczy się podział parafian na gorszych i lepszych parafian i układziki

Pożyjemy zobaczymy.... jaki następca będzie?!

Cytuję tadek:
Będe tydzien świętował ,skonczy się podział parafian na gorszych i lepszych parafian i układziki

W czym problem nie sobie robi co chcę. Przecież można w tym nie uczestniczyć. Do wiary w Boga (jeśli takiej potrzebujesz) nie potrzeba kościoła oraz urzędnika w postaci księdza
Cytować
-6 #19 C27H44O2 2021-02-11 17:46
Cytuję jozio:
No nareszcie niech spieprza !

Nie rozumiem tych problemów. Niech robi co chce. Można w tym nie uczestniczy.Moż na być ponad tym.
Cytować
+31 #20 Miki 2021-02-11 19:06
według mnie był (jest) dobrym gospodarzem. Może trochę przynudzał przy ogłoszeniach ale ogólnie całokształt na plus. Nie robił problemów z chrzcinami i ślubami jak wiejskie problematyczne klechy, dla niego każda owieczka się liczyła. Zrobił też masę roboty przy kościele jak i cmentarzu. Wiadomo na fali krytyki księży teraz niektórzy po nim jadą ale go będe dobrze wspominał, mimo że teraz z kościołem nie zawsze mi po drodze.
Cytować
+18 #21 Magda 2021-02-12 09:25
Jeszcze sie taki nie narodzil zeby ludzia dogodzil przyjdzie nastepny tez bedzie zly
Cytować
-5 #22 yanek 2021-02-12 13:00
mam nadzieje że jego emerytura będzie odpowiednia to wysokości opłacanych składek...
a nieeee przecież to ksiądz a nie zwykły człowiek...
Cytować
+19 #23 Wado 2021-02-12 19:27
Dobry Duszpasterz oraz Gospodarz,wiele zrobił dla Parafii. Wymagający zarówno dla parafian ale i dla siebie.Czasami umiał powiedzieć do słuch na kazaniu ale osobiści miły i ciepły człowiek. Zdrówka na emeryturze.
Cytować
+8 #24 Wado 2021-02-12 19:30
Cytuję Agnieszka:
Cytuję Marika:
Dokładnie pani,Lidio. Ks.Kasperek, zrobił z kościoła, terenu przykościelnego, Golgoty,cmentarza, wizytówkę miasta. Robił to nie dla siebie, przecież, a dla mieszkańców,przyjezdnych. Faktycznie, niektórzy widzieliby miasto jak z lat 70.


A co to za sztuka cos zrobic nie za swoje???

I pewnie nie za twoje to co się czepiasz
Cytować
+15 #25 Beti 2021-02-12 22:03
Czytając tak okrutne wpisy aż serce pęka. Dlaczego to do was idzie wspaniały człowiek. Ksiądz z powołaniem dobra dusza. Ksiądz Jan to wspaniały duszpasterz. Dziś podczas pożegnania szlochal cały Kościół ten Anioł w postaci człowieka zjednal ludzi okazał wiele cierpliwości miłości i uśmiechu. Będzie nam go brakować ale wy przyjmijcie go ciepłym sercem.
Cytować
+13 #26 Krzyś 2021-02-13 01:24
Proszę Was ,przyjmijcie ks.Jana za proboszcza z sercem ,z miłością ,,jak na brata na ojca na którego długo czekaliście .a w końcu przychodzi ..Ks Jan jest wspaniałym człowiekiem księdzem z powołania...Dzi siaj porzegnaliśmy go z naszej parafi ze łzami i pytaniem dlaczego tak wspaniały człowiek odchodzi od nas tak tak tak szybko bo zaledwie po trzech latach probostwa w naszej parafi, ale te trzy lata wystarczyły aby go bardzo polubić ,poprostu byłeś za dobry jak powiedział ks.Adam,i musisz iść dalej bo dobrych inni też potrzebują...Pr zyjmijcie go z sercem , szacunkiem i gognością bez oceniania go po pierwszym dniu.A tobie ks Janie życzymy Błogosławieństw a Bożego w nowej parafi
Cytować
+14 #27 MK 2021-02-13 10:14
Będziecie mieli nowego proboszcza,KS. Jana który jest niezwykle serdeczny, ciepły i potrafi słuchać. Zwraca uwagę na każdego człowieka, ma do ludzi ogromny szacunek , nie wyróżnia nikogo. Dziś mało jest takich ludzi .Przyjmijcie go serdecznie, bo nam bardzo ciężko było go pożegnać. Wszystkiego najlepszego, opieki Matki Bożej dla księdza Jana w dalszej posłudze kapłańskiej.
Cytować
+13 #28 Maria 2021-02-13 10:41
Dla społeczności parafialnej w Wadowicach , nawet święty będzie zły i krytykowany !!! Życzymy wytrwałości i światła Ducha Św. nowemu ks.Proboszczowi Janowi . Omadlamy Jego nową posługę.
Cytować
+10 #29 Krystyna 2021-02-13 12:27
Współczuję nowych parafian księdzu Janowi. Po tych powyższych wpisach z przerażeniem myślę co to za ludzie tam mieszkają że taką mają w sobie nienawiść i że z takim jadem komentują. Że nawet schorowanego Proboszcza nie oszczędzają...c oś okropnego po prostu.
Cytować
-3 #30 yanek 2021-02-13 20:54
Cytuję Beti:
Czytając tak okrutne wpisy aż serce pęka. Dlaczego to do was idzie wspaniały człowiek. Ksiądz z powołaniem dobra dusza. Ksiądz Jan to wspaniały duszpasterz. Dziś podczas pożegnania szlochal cały Kościół ten Anioł w postaci człowieka zjednal ludzi okazał wiele cierpliwości miłości i uśmiechu. Będzie nam go brakować ale wy przyjmijcie go ciepłym sercem.


ja też jestem dobrym człowiekiem wg znajomych, mimo to nic za darmo od państwa dostać nie mogę, a emerytura dla takiego księdza jest darmowa, i nikt normalny nie powie że jest inaczej
Cytować
-5 #31 yanek 2021-02-13 21:06
Cytuję C27H44O2:
Cytuję jozio:
No nareszcie niech spieprza !

Nie rozumiem tych problemów. Niech robi co chce. Można w tym nie uczestniczy.Można być ponad tym.


nie można być ponad tym bo to między innymi z moich podatków jest finansowany kościół i emerytury księży którzy praktycznie składek zus nie płacą, a ja dostaje śmieszne wyliczenia emerytury przewyższające w tej chwili to co wpłaciłem,
jak ksiądz będzie miał kasę fiskalną, płacił 1400 zł zusu jeśli nie będzie pracownikiem parafii, i państwo nie będzie dotować tego szamba moimi podatkami to ok, będę ponad tym
Cytować
-1 #32 Krystyna 2021-02-14 00:02
Cytuję yanek:
Cytuję C27H44O2:
Cytuję jozio:
No nareszcie niech spieprza !

Nie rozumiem tych problemów. Niech robi co chce. Można w tym nie uczestniczy.Można być ponad tym.


nie można być ponad tym bo to między innymi z moich podatków jest finansowany kościół i emerytury księży którzy praktycznie składek zus nie płacą, a ja dostaje śmieszne wyliczenia emerytury przewyższające w tej chwili to co wpłaciłem,
jak ksiądz będzie miał kasę fiskalną, płacił 1400 zł zusu jeśli nie będzie pracownikiem parafii, i państwo nie będzie dotować tego szamba moimi podatkami to ok, będę ponad tym

Jesteś pan wrednym kłamcą.
Księża płacą normalnie podatki i zus. Najlepiej strzępić lewacki ryj nie mając zadnej wiedzy.
Załączam Ci link zebys takich antyklerykalnyc h głupot nie powtarzał bo sie ośmieszasz i kompromitujesz.
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/ryczalt/stawki-i-rozliczenia/725065,Rozliczenia-podatkowe-polskich-ksiezy.html
Cytować
+5 #33 parafianka 2021-02-14 17:52
Cytuję niesmak:
ta większość komentarzy jest chyba pisana przez księży pracujących w parafii Ksiedza Kasperka bo najwięcej narzekali na niego nawet w szkole więc zadowoleni pewno...


To dobrze świadczy o księdzu Proboszczu.
Narzekali, bo musieli wziąć się do roboty. Ksiądz Proboszcz wymagał od siebie, ale też od innych.
Cytować
-4 #34 Anna 2021-02-15 23:40
Cytuję KrzyśCytuję Krzyś:
Proszę Was ,przyjmijcie ks.Jana za proboszcza z sercem ,z miłością ,,jak na brata na ojca na którego długo czekaliście .a w końcu przychodzi ..Ks Jan jest wspaniałym człowiekiem księdzem z powołania...Dzisiaj porzegnaliśmy go z naszej parafi ze łzami i pytaniem dlaczego tak wspaniały człowiek odchodzi od nas tak tak tak szybko bo zaledwie po trzech latach probostwa w naszej parafi, ale te trzy lata wystarczyły aby go bardzo polubić ,poprostu byłeś za dobry jak powiedział ks.Adam,i musisz iść dalej bo dobrych inni też potrzebują...Przyjmijcie go z sercem , szacunkiem i gognością bez oceniania go po pierwszym dniu.A tobie ks Janie życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowej parafi

Najpierw naucz się ortografii i interpunkcji, bo przynosisz wstyd twojej Parafii, a dopiero potem pisz komentarze.
Cytować
+2 #35 Samo zło 2021-02-16 08:20
Cytuję Anna:
Cytuję KrzyśCytuję Krzyś:
Proszę Was ,przyjmijcie ks.Jana za proboszcza z sercem ,z miłością ,,jak na brata na ojca na którego długo czekaliście .a w końcu przychodzi ..Ks Jan jest wspaniałym człowiekiem księdzem z powołania...Dzisiaj porzegnaliśmy go z naszej parafi ze łzami i pytaniem dlaczego tak wspaniały człowiek odchodzi od nas tak tak tak szybko bo zaledwie po trzech latach probostwa w naszej parafi, ale te trzy lata wystarczyły aby go bardzo polubić ,poprostu byłeś za dobry jak powiedział ks.Adam,i musisz iść dalej bo dobrych inni też potrzebują...Przyjmijcie go z sercem , szacunkiem i gognością bez oceniania go po pierwszym dniu.A tobie ks Janie życzymy Błogosławieństwa Bożego w nowej parafi

Najpierw naucz się ortografii i interpunkcji, bo przynosisz wstyd twojej Parafii, a dopiero potem pisz komentarze.

O co ci kobieto chodzi. Napisane jest pięknie z czystego serca. Jak chcesz wskazywać błędy ortograficzne to w każdym komentarzu jest coś nie tak. Puknij się w głowę I to tak dobrze. A jeżeli znasz tak dobrze polską ortografię to zgłoś się na ochotnika maturzyści napewno skorzystają z twoich rad.
Cytować
+5 #36 Magda 2021-02-18 13:09
Czlowieku jak mozesz pisac taki komebtarz ze ks dlugo nie pociagnie wstyd czasem mozesz byc ty pierwszy
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.