Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali na andrychowskim targowisku mieszkańca m
Kontrabanda na andrychowskim targowisku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali na andrychowskim targowisku mieszkańca miasta, który posiadał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 50 paczek papierosów oraz 2,5 kg krajanki tytoniowej. Mężczyźnie grozi 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na  jednym z andrychowskich placów targowych, pewien mężczyzna oferuje do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Kilka dni temu, funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia i zatrzymali 51-letniego mieszkańca Andrychowa, który posiadał przy sobie 5 worków strunowych z zawartością krajanki tytoniowej o wadze 0,5 kg każdy oraz 1 tysiącem sztuk papierosów – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Nielegalny tytoń i papierosy zostały skonfiskowane. W tym przypadku uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie oszacowano na kwotę prawie 3,4 tysiąca złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 Anty pisior 2021-01-22 12:11
I chuja im do tego. Niech tych z rządu łapią. Sasin 70milionów szumowski tesz złodziej. A amber gold. I tam co policji brak. Bo większość pilnuje szefa mafii karakana kaczyńskiego.
Cytować
+13 #2 PisPoJEdnoZUO 2021-01-22 14:18
DOkładnie jak komentarz powyżej kontarbanda jest w rzadzie banda 4 patrii zabija okrada ludzi
A człowiek który stara sie przeżyć jest karany WSTyd
Cytować
+5 #3 Anty pisior 2021-01-22 20:03
Cytuję PisPoJEdnoZUO:
DOkładnie jak komentarz powyżej kontarbanda jest w rzadzie banda 4 patrii zabija okrada ludzi
A człowiek który stara sie przeżyć jest karany WSTyd

Bo to są kurwy i złodzieje
Cytować
+3 #4 25OH 2021-01-23 12:41
Przestępca bo uszczuplił kasę urzędasom. Chwała mu za to , a nie kara
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.